Uz valsts ceļiem strādā ziemas tehnika; autovadītājus aicina būt pacietīgiem un nesteigties ar apdzīšanu

Ilgstošas snigšanas apstākļos ceļu uzturēšanos darbos ir iesaistīts liels skaits ziemas tehnikas, tāpēc aicinām autovadītājus būt īpaši vērīgiem tajos ceļu posmos, kur strādā sniega tīrītāji un kaisītāji.

Sniega tīrāmajām mašīnām nav viegli manevrēt, strādājot tās pārvietojas ar nelielu ātrumu, nepārsniedzot 60 km/h, bet pārsvarā brauc ar 40 km/h. Aicinām autovadītājus būt pacietīgiem, piebremzēt un nesteigties tās apdzīt.

Ziemas dienesta mašīnu apdzīšana var būt bīstama. Autovadītājiem jāapzinās, ka uz pretējās brauktuves daļas var vēl nebūt veikti ceļu uzturēšanas darbi. Tāpat jāņem vērā, ka sniega vērpetes pasliktina redzamību, kā arī var būt bieza nenotīrīta sniega kārta vai arī apledojuma gadījumā tas nav vēl apstrādāts ar pretslīdes materiālu. Tāpēc, veicot apdzīšanu, var būt problēmas, novērtējot ceļa stāvokli, un braukšanas apstākļi var strauji un negaidīti mainīties.

Sākot no 3:00 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas vairāk kā 170 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic sniegoto ceļa posmu tīrīšanu un kaisīšanu.

LVC mājas lapā www.lvceli.lv ir pieejama interaktīvā ceļu karte, kur attēloti aktuālie braukšanas apstākļi valsts galvenajos autoceļos, kā arī skaidrojošā informācija par ceļu ziemas uzturēšanas specifiku un prasībām.

Autobraucēji ir aicināti ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa bezmaksas diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.