Uz grants ceļiem sāk ieviest autotransporta masas ierobežojumus

Sakarā ar atkusni un nokrišņiem uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā ir sācies šķīdonis, tāpēc uz šiem ceļiem pakāpeniski tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Ierobežojumi katru gadu pakāpeniski tiek ieviesti visos valsts reģionos – aptuveni 10 000 km valsts autoceļu, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu, lielākoties ar 10 tonnām. Līdzīgi ar savā pārziņā esošajiem ceļu tīkliem rīkojas arī pašvaldības.

Ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Šobrīd masas ierobežojumi jau ir ieviesti uz atsevišķiem autoceļiem Dobeles, Valmieras, Smiltenes un Saldus apkārtnē. Saraksts ar visiem ceļiem, kur ir ieviesti masas ierobežojumi, ir atrodams Latvijas Valsts ceļi mājaslapā.

Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos. Grants ceļu uzturēšanas darbus varēs veikt tikai tad, kad to konstrukcija būs apžuvusi. Atgādinām, ka atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē Latvijas Valsts ceļu nodaļas sadarbībā ar Valsts policiju.

Par visiem apgrūtinājumiem valsts autoceļu tīklā, kā arī pēc uzziņām aicinām vērsties VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centrā pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai ar LVC Twitter un Facebook kontos.