Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi

Sākušies asfalta seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Līksna–Kalupe–Vecvārkava–Rožupe (V678) posmā no Daugavpils šosejas (A6) līdz Lielajiem Mukāniem (0,55.-9,65. km) Daugavpils novadā. Visā būvobjektā ir ātruma ierobežojums 50 km/h, šonedēļ posma sākumā uz pāris dienām paredzēts arī viens ar luksoforiem regulēts posms, turpmāk satiksmi darbu zonā organizēs regulētāji.

Būvdarbi paredz karstā asfalta iesēdumu remontu un ceļa profila labošanu posma sākumā ar sekojošu visa posma virsmas apstrādi.

Būvdarbus veic AS Panevežio keliai par līgumcenu nepilni 240 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Darbus plānots pabeigt līdz augusta vidum.

Virsmas apstrāde ir asfalta seguma ceļu saglabāšanas metode, ko veic uz ceļiem ar salīdzinoši nelielu intensitāti. Darbu laikā uz asfalta tiek izlieta bitumena emulsija un izbērtas sīkšķembiņas, kas salīp ar emulsiju. Pēc virsmas apstrādes tiek ieviests ātruma ierobežojums un laiku, kamēr transports piebrauc akmentiņus, un tie salīp ar emulsiju, izveidojot stingru segumu. Šajā laikā ir svarīgi nepārsniegt atļauto ātrumu, jo pretējā gadījumā ar riepām var iemest akmentiņus pretimbraucošo automašīnu stiklos. Liekās šķembas tiek noslaucītas pēc vairākām dienām un tad tiek atcelts arī ātruma ierobežojums.