U. Augulis: ceļu caurbraukšanu nodrošinās tiklīdz kritīsies ūdens līmenis

Galvenais ir pēc iespējas ātrāk nodrošināt, ka visi ceļi ir caurbraucami. Uzturētāji uzsāks darbus tiklīdz kritīsies ūdens līmenis. Kad visi plūdos cietušie ceļi būs salaboti, tik lemts, vai dēļ šiem neplānotajiem darbiem būs nepieciešams papildu finansējums citiem ikdienas uzturēšanas darbiem, tā šodien, apmeklējot plūdos cietušos reģionus Latgalē, un apsekojot valsts autoceļu stāvokli, norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Viņš uzsvēra, ka jebkurā gadījumā no sākuma tiks sakārtoti cietušie ceļi, un tad tik lemts, vai tamdēļ ir nepieciešams papildu finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Fotoreportāža no vizītes :

Vizītes laikā ministrs, kopā ar VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) valdes priekšsēdētāja p.i. Gunti Karpu apsekoja šoseju starp Kārsavu un Rēzekni (A134), kura 24.augusta vakarā tika pārrauta posmā pie Mežvidiem, kā arī atsevišķus vietējos autoceļu un reģionālo autoceļu Viļaka – Kārsava (P45). Vietējam autoceļam Mērdzene – Čeri (V534) ir izskalota caurteka, kuru būs nepieciešams mainīt, satiksme ceļa posmā pie Mērdzenes ir slēgta.

G.Karps norādīja, ka atlikušajos slēgtajos autoceļu posmos darbus varēs uzsākt tad, kad ūdens līmenis būs krities, un ceļi nebūs pārmitrināti.

Satiksme slēgta septiņu valsts autoceļu posmos

J.Lange informēja, ka patlaban Latgalē satiksme ir ierobežota vēl uz sešiem valsts vietējās nozīmes autoceļiem, kā arī uz viena reģionālā autoceļa Viļaka – Kārsava (P45), kuram plūdi ir nodarījuši vislielākos postījumus un tā atjaunošanai būs nepieciešams visilgākais laiks un lielākie finanšu līdzekļi. Ceļa pārrāvuma dēļ vietējiem iedzīvotājiem nav iespējama pārvietošanās, tāpēc šodien tika nolemts pārrāvuma vietā, pie Pazlaukas, izbūvēts pagaidu tehnoloģisko laipu gājējiem.

Patlaban ir slēgti sekojošo valsts vietējās nozīmes autoceļu posmi:

V(469) Tilža – Baltinava;

V(478) Upītes – Demerova;

V(534) Mērdzene – Čeri;

V(499) Rogovka – Mežvidi – Pušmucova;

V(507) Seļekova – Degļeva – Koliševa;

V(531) Salnava – Motriņa.