Tiek ieviesti sezonālie kravas autopārvadājumu ierobežojumi

Netipiski siltā laika dēļ, pavasara šķīdonis šogad ietekmē auto satiksmi ievērojami agrāk nekā parasti. Uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem Zemgalē un Latgalē jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, bet pārējā valsts teritorijā tos paredzēts masveidā ieviest nākamnedēļ.

Pavasarī, ceļa pamatnei nevienmērīgi atkūstot un pārmitrinoties, ceļu nestspēja samazinās, īpaši ietekmējot sliktā stāvoklī esošos lauku ceļus. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu un nodrošinātu to lietojamību, lielā daļā valsts vietējo un uz dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Pārsvarā tajos tiek ierobežota transportlīdzekļu pilnā masa (lielākoties 10 tn.) uzstādot ceļa zīmes. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar Latvijai līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Minētie satiksmes ierobežojumi neattiecas uz valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu maršrutiem, neietekmējot kravu tranzīta un apjomīgākos iekšzemes autopārvadājumus. Sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos, skarot vairāk nekā 10 tūkst. km valsts autoceļu. Arī pašvaldības savā pārziņā esošajos autoceļos rīkojas līdzīgi.

Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos, jo ceļu sakārtošanu varēs veikt tikai tad, kad to konstrukcija būs apžuvusi.

Nekādas īpašās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē Latvijas Valsts ceļu nodaļas sadarbībā ar Valsts policiju.

Pa visiem koplietošanas autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un, ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā – CSDD reģistrētajiem “svaigpiena transportlīdzekļiem”.