Svētku laikā autovadītājus aicinām savlaicīgi plānot braucienus un rēķināties, ka satiksme var būt apgrūtināta

Ņemot vērā to, ka svētku brīvdienās daudzi dosies ārpus Rīgas un citām lielajām pilsētām, autovadītājiem ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, īpaši Pierīgā. Lai izvairītos no iespējamajiem sastrēgumiem, aicinām savlaicīgi plānot paredzamos braucienus.

Saskaņā ar meteorologu prognozēm arī svētku dienās gaisa temperatūra valstī svārstīsies ap nulli. Ir iespējams lietus vai slapjš sniegs, bet nedēļas nogalē arī brāzmains vējš, jo īpaši piekrastē. Uz valsts ceļiem var veidoties apledojums, un autovadītājiem ir jābūt sevišķi uzmanīgiem!

Ceļu apledojums var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem, jāizvēlas ceļa seguma stāvoklim atbilstošs ātrums un lielāka distance līdz priekšā braucošajiem.

Mainīgu laika apstākļu ietekmē, kad sals mijas ar atkusni, valsts vietējie autoceļi ar grants segumu daudzviet ir pārmitrināti un zaudējuši savu nestspēju, tie ir kļuvuši grūti izbraucami – ir iestājies šķīdonis. Lai apturētu ceļu tehniskā stāvokļa pasliktināšanos, uz atsevišķiem grants seguma ceļu posmiem ir ieviesti transportlīdzekļu masas ierobežojumi, šo ierobežojumu skaits var pieaugt. Informācija par masas ierobežojumiem uz valsts autoceļiem ir atrodama un regulāri tiek atjaunota LVC mājaslapā.

Grants ceļi ziemā tiek uzturēti, kaisot piebraukta sniega kārtu, taču lietus un atkušņa laikā šāda uzturēšana ir maz efektīva, jo smilts tiek noskalota. Tāpat atkušņa laikā grants ceļu segas konstrukcija pārmitrinās un tajā var sākt strauji veidoties defekti, ceļi zaudē savu nestspēju. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu un rišu veidošanos nav iespējams operatīvi novērst, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad tas ir apžuvis. Līdz ar to situācija uz grants seguma ceļiem visā valstī uzlabosies tad, kad iestāsies stabili ziemas apstākļi un gaisa temperatūra pieturēsies zem nulles. Jāņem vērā, ka slapjš grants segums var būt ļoti slidens!

Atgādinām, ka vairākos ceļu būvdarbu posmos uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums, bet ir palicis maksimālā ātruma ierobežojums, atsevišķos posmos arī brauktuvju sašaurinājums vai citi satiksmes ierobežojumi. Lielākie satiksmes ierobežojumi ir uz Ventspils šosejas (A10) pie Tukuma, kur satiksmi vienā posmā regulē luksofori, bet, nogriežoties no Jūrmalas šosejas, divos posmos noteikti ātruma ierobežojumi. Ātruma ierobežojumi ir arī uz Liepājas šosejas (A9), kur tiek rekonstruēts tilts pār Kauguru kanālu. Satiksmes ierobežojumi remontdarbu tehnoloģiskā pārtraukuma laikā ir arī pie Valmieras, Siguldas un Daugavpils apkārtnē.

Par apledojumu uz ceļiem vai citiem satiksmes apgrūtinājumiem aicinām informēt pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, rakstot e-pastu uz sic@lvceli.lv vai arī VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Facebook, Twitter kontos. Saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem, taču ir jārēķinās ar to, ka ziemas uzturēšanas tehnikai ir nepieciešams laiks, lai nokļūtu līdz apledojušiem ceļu posmiem.