Slovēnija ievieš automatizētu autoceļu lietošanas apmaksas sistēmu

No 2018. gada 1. aprīlī, Slovēnijā tiek mainīta autoceļu lietošanas maksas sistēma, transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3.5 tonnām. Līdzšinējo, manuālo maksājumu sistēmu aizstāj mūsdienīga, automatizēta maksājumu sistēma DarsGo. Sistēmas ietvaros maksu iekasē par nobrauktiem kilometriem.

Sistēmas DarsGo darbība attiecas uz Slovēnijas maksas autoceļu tīklu. Ceļu lietošanas maksa ir atkarīga no transportlīdzekļa vai transportlīdzekļa sastāva pilnas masas, asu skaita, ekoloģiskās (EURO) izmešu klases, kā arī nobrauktā attāluma.

Lai fiksētu nobrauktos kilometrus pa Slovēnijas ceļiem, nepieciešams iegādāties un uzstādīt OBU  (On Board Unit) ierīci, kas piesaistīta transportlīdzekļa reģistrācijas numuram. Lai kļūtu par DarsGo sistēmas lietotāju uzņēmumu un transportlīdzekļus var reģistrēties e-DarsGo mājaslapā, saņemot OBU ierīci klientu apkalpošanas centros (uzrādot izdrukātu reģistrācijas formu) vai reģistrēties klientu apkalpošanas centros, klātienē.

Lai reģistrētu transportlīdzekli, jāuzrāda transportlīdzekļa tehniskā apliecība, kā arī EURO kaitīgo izmešu klasi apliecinošs dokuments.

Papildu informācija par klientu apkalpošanas centriem pieejama DarsGo mājaslapā: https://www.darsgo.si/portal/

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa