Skrundas un Kuldīgas novados nozagtas ceļazīmes gandrīz 4 000 eiro vērtībā 

Valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts ceļi (LVC) ir konstatējusi, ka Skrundas un Kuldīgas novadu teritorijā no trijiem valsts autoceļiem nozagtas ceļazīmes, kilometru rādītāji un ceļa zīmju stabi. Zādzības veiktas martā uz autoceļiem Ciecere – Ikaiši – Vārme (V1278), Kurmāle – Ieras (V1294) un Kuldīga – Skrunda – Embūte (P116). Nozagtas pavisam 31 ceļazīme un 29 šo zīmju metāla stabi. LVC ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem, kas lēšami nepilnu četru tūkstošu eiro jeb 3982,19 eiro apmērā (šeit un tālāk – bez PVN).

Taču vēl būtiskāk par finansiālajiem zaudējumiem ceļu aprīkojuma zādzības un vandālisms tiešā veidā ietekmē satiksmes drošību, jo brīdinošas vai ierobežojošas ceļazīmju un  drošības barjeru trūkums var būt iemesls ceļu satiksmes negadījumiem ar traģiskām sekām.

2019. gadā valsts ceļu aprīkojumam kopumā nodarīti zaudējumi 273 tūkstošu eiro apmērā. Liela daļa šo zaudējumu ir radusies zādzību un vandālisma rezultātā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, pieci autobusu pieturvietu paviljoni, seši apgaismes stabi un viens luksofors, kā arī bojāti vēl citi aprīkojuma elementi. Saņemtas kompensācijas no vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām – 108,5 tūkstošu eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar 2018. gada zaudējumiem valsts ceļu aprīkojumam, kas bija 187 tūkstoši eiro, tie pērn ir pieauguši par 86 tūkstošiem eiro.

Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un informēt Valsts policiju ja tiek pamanīta zādzībā, kā arī informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.