Skrīveros pārbūvēts tilts pār Maizītes upi

Skrīveros, autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) 73,18. kilometrā ir pārbūvēts tilts pār Maizītes upi. Tilta vietā izbūvēta 2,5 m augsta un 4,5 m plata monolīta dzelzsbetona caurteka. Visi satiksmes ierobežojumi tur ir atcelti. Būvdarbus veica SIA Būvinženieris par līgumcenu 418 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets.

Kā tika ziņots iepriekš, pirms diviem gadiem no šī tilta atdalījās un Maizītē iekrita ietve ar margām. Tiltu pārbaudījušie eksperti atzina, ka iemesls bija stipri sarūsējušās ietves konstrukciju savienojošo enkuru detaļas un transporta radītā vibrācija. Lai gan tilta nestspēja bija ikdienas slodzei atbilstoša, drošības apsvērumu dēļ satiksme tika organizēta pa vienu joslu. Šis Maizītes tilts, kas vistuvāk Daugavpils šosejai (A6), bija būvēts 1958. gadā no saliekamām stīgbetona sijām.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.