Skaistkalnē atsākas ceļa būvdarbi

No pirmdienas, 10.aprīļa atsāksies ceļa pārbūves darbi uz valsts reģionālā autoceļa Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā no Bārbeles līdz Lietuvas robežai (Skaistkalnei) (47.05- 55,8. km). Līdz vasaras beigām gandrīz deviņus kilometrus garais ceļa posms, kas līdz šim bija viens no sliktākajiem ceļiem valstī, būs izbūvēts pilnībā no jauna.

Šogad tiks veikta asfalta virskārtas izbūve, veidots ceļa horizontālais marķējums un uzstādītas jaunas ceļa zīmes, notiks apzaļumošana un auto paviljona izbūve Skaistkalnē. Atsevišķos ceļa posmos paredzēts uzstādīt drošības barjeras.

Divu kilometru posmā no Iecavas līdz Skaistkalnei tiks ieklāta arī seguma apakškārta. Šogad tiks pabeigta tilta pār Iecavas upi izbūve un  veikta seguma atjaunošana uz Mēmeles tilta uz Lietuvas robežas. Tiltam paredzēts ieklāt jaunas šuves un izbūvēt asfalta segumu, kā arī veikt citus apdares darbus.

Uzsākoties būvdarbiem, posmā būs ātruma ierobežojums 50 km/h un satiksme tiks organizēta ar luksoforiem.

Pērn līdz būvniecības sezonas beigām tika demontēts vecais ceļa segums, daļēji izbūvēta jauna salizturīga ceļu klātne, ieklāts minerālmateriālu maisījums divās kārtās un daļēji uzklāta jauna asfaltbetona seguma apakškārta.

Ceļa remonta darbus veic SIA Igate, tos plānots pabeigt šogad vasaras beigās. Kopējā līgumcena ir 8,4 miljoni eiro ar PVN, darbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Vairāk informācijas par valsts autoceļu remontdarbiem www.lvceli.lv un aplikācijā Waze. VAS Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvai tālruni 80005555.