Satiksmes ministrs atklās rekonstruēto Vecpiebalgas ceļa posmu un tiltu pār Gauju

Ceturtdien, 25. augustā plkst. 12.00 Vecpiebalgas novada Taurenē satiksmes ministrs Uldis Augulis, VAS Latvijas Valsts ceļi vadība, būvnieki un Vecpiebalgas novada pašvaldības vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone atklās autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) rekonstruēto posmu un tiltu pār Gauju.

Svinīgajā atklāšanas brīdī piedalīsies arī  skolniece Loreta Ločmele, kura pirms trim gadiem uzrakstīja vēstuli tā laika premjeram Valdim Dombrovskim, aicinot saremontēt Vecpiebalgas ceļu, un Vecpiebalgā labi pazīstamā Marianna Okolokoloka, kura tolaik organizēja novada iedzīvotāju aktivitātes, panākot, ka uz ļoti sliktā stāvoklī esošā ceļa tiek uzsākti remontdarbi. Taurenē varēs sastapt arī citus novada iedzīvotājus, kuri aktīvi iestājās par ceļa rekonstrukciju.

Remontdarbi šajā Vecpiebalgas ceļa posmā (no pārvada pār bijušo dzelzceļa līniju līdz Brežģa kalnam aiz Taurenes (24,6.-38,0.km)) pilnībā tika pabeigti augustā. Lielākajā ceļa posma daļa darbi tika pabeigti ātrāk, taču lai pilnībā pabeigt remontdarbus bija nepieciešams pieņemt likumu par zemes atsavināšanu, un pēc visu atsavināšanas procedūru pabeigšanas būvdarbus posmā varēja noslēgt.

Vecpiebalgas ceļa posms ir pirmais reģionālo ceļu objekts, kas finansēts no jaunā ES fondu perioda līdzekļiem, konkrēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Būvdarbu izmaksas bija 10.4 milj. eiro (ar PVN), tos veica SIA 8CBR.

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties pasākumā. Žurnālistiem tiks nodrošināts transports, kas plkst. 9.45 aties no Gogoļa ielas 3. Papildu informācija un pieteikšanās braucienam pa tel. 67028161 vai rakstot uz e-pastu: Ieva.Niedra@lvceli.lv.