Sākas remontdarbi vēl vienā posmā uz Ventspils šosejas – Pūrē

Sākas seguma atjaunošanas darbi uz Ventspils šosejas (A10) posmā pirms un aiz Pūres (79,50.-85,77.km). Līdz ar to Ventspils šoseja ir autoceļš, uz kura šogad norisinās visvairāk remontdarbu, nu jau sešos posmos:

  • Babītes novadā pie Egļuciema;
  • Jūrmalā uz tilta pār Lielupi, kā arī aiz tā;
  • pirms Tukuma krustojuma, kā arī pašā krustojumā, kas tiek pārbūvēts par rotācijas apli;
  • pie Pūres;
  • tiek pārbūvēts pagrieziens uz Kandavu;
  • tiek pārbūvēts tilts pār Plāteni.

No otrdienas, 2. maija būvnieki  Pūrē uzsāks asfalta seguma frēzēšanu, betona apmaļu demontāžu un liekās grunts noņemšanu. Remontdarbu zonā būs noteikts ātruma ierobežojums 50 km/h un būvdarbu laikā būs viens luksofora posms.

Būvdarbus posmā veiks SIA Saldus ceļinieks, to līgumcena ir 1,27 miljoni eiro (ar PVN). Darbus paredzēts pabeigt šovasar.

Marta sākumā atsākas ceļa remontdarbi uz Ventspils šosejas (Rīga–Ventspils (A10)) posmā no Ozolpils līdz rotācijas aplim krustojumā ar ceļu Tukums–Kuldīga (P121) (57,76.–68,60.km).

Būvdarbi notiek arī uz Ventspils šosejas pārvada pār dzelzceļa līniju Tukums–Jelgava 64,8 kilometrā. Būvnieki uz pārvada laiduma konstrukcijas demontē veco asfalta segumu, ieplānoti arī citi darbi – vecās tilta hidroizolācijas nojaukšana, deformācijas šuvju, tilta margu un aizsargbarjeru demontāža.

Līdz vasaras beigām plānots pabeigt darbus posmā no 57,76. līdz 68,60. kilometram, ietverot rotācijas apļa izbūvi krustojumā ar reģionālās nozīmes ceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) un tilta pār Vašlejas upi pārbūvi, kā arī uzklāt asfalta segumu visā gandrīz 11 km garajā autoceļa posmā. Šos būvdarbus veic piegādātāju apvienība Strabag & A.C.B. un šī posma līgumcena ir nepilni 10 miljoni eiro (ar PVN).

Tāpat būvdarbi turpinās vēl divos objektos. Posmā no Jūrmalas šosejas (pagrieziens uz Priedaini) līdz Varkaļiem (20,06.-23,84.km) un posmā no tilta pār Lielupi (36,49.-38,57.km) līdz pagriezienam uz Jūrmalas centru pie Statoil benzīntanka, kur strādā AS A.C.B. (ar apakšuzņēmējiem SIA Tilts un AS LNK Industries) un būvdarbu izmaksas ir 11 miljoni eiro (ar PVN).