Saeimas deputāti izsakās par finansējumu autoceļiem. Inesis Boķis

Gada nogalē Saeimā tradicionāli norisinās nākamā gada budžeta apspriešana. LVC vēlējās uzzināt atsevišķu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas, Ilgtspējas attīstības komisijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu un Nacionālās drošības komisijas deputātu viedokli par finansējumu valsts autoceļiem 2016. gada valsts budžeta kontekstā. Uzrunājām 18 deputātus, atbildēja puse, aptverot visas Saeimā pārstāvētās politiskajās partijas. Aicinām iepazīties ar deputātu atbildēm.

Inesis Boķis, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts. (Partija „Valmierai un Vidzemei”, sadarbības līgums ar partiju „Vienotība”)

  Vai reģionos autoceļu stāvoklis ir problēma?

Zināmā mērā, jā! Tomēr pie tā finansējuma un ceļu noslogojuma tas nav katastrofāls.      [Vietējiem ceļiem] daudz kas ir atkarīgs no pašvaldības, taču, ja ceļus laicīgi greiderē un    pieber granti, arī grants ceļi nav katastrofāli. Vienmēr, protams, tas var būt labāks.

 Vai esat par Autoceļu fonda atjaunošanu?

Es būtu par 40% [ieņēmumu no ceļu nodokļiem un akcīzes nodokļa par degvielu  atdošanas ceļu budžetam]. 60% nē. Es uzskatu, ka atsevišķi fondu veidošana pie  godprātīgas budžeta sadales nav labi. Šādus fondus vēlas daudzi, piemēram, ieņēmumus  no akcīzes nodokļa par alkoholu novirzīt bērnu ēdināšanai un tml. Taču tas ir jāparedz  pamatbudžetā. Es esmu vadījis Valmieras pašvaldību 12 gadus un zinu, ka gadījumos, ja naudas pietrūkst kādai sociālajai nozarei, cieš ceļi – šo ielu vēl netaisīsim, pabraukt var. Šis princips var parādīties arī valsts budžetā.

Vai jūsu pārstāvētais politiskais spēks ir parakstījis vienošanos ar biedrību „Latvijas Ceļu būvētājs”. Vai jūs zināt šīs vienošanās saturu?

Ja arī „Valmierai un Vidzemei” ir noslēgta šāda vienošanās, tad man par to nekas nav zināms.

 Vai jūs balsosiet par finansējuma samazinājumu autoceļiem 2016. gada budžetā?

Es vērtēšu, ko teiks frakcija, [satiksmes] ministrs, Straujumas k-dze, un tad pieņemšu lēmumu.

Foto: Saeimas Kanceleja