Saeimas deputāti izsakās par finansējumu autoceļiem. Jānis Ruks

Gada nogalē Saeimā tradicionāli norisinās nākamā gada budžeta apspriešana. LVC vēlējās uzzināt atsevišķu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas, Ilgtspējas attīstības komisijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu un Nacionālās drošības komisijas deputātu viedokli par finansējumu valsts autoceļiem 2016. gada valsts budžeta kontekstā. Uzrunājām 18 deputātus, atbildēja puse, aptverot visas Saeimā pārstāvētās politiskajās partijas. Aicinām iepazīties ar deputātu atbildēm.

Jānis Ruks, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāts (Latvijas Reģionu apvienība)

 Kā jūs vērtējat to, ka ceļi netiek definēti kā valsts budžeta viena no  prioritātēm, neskatoties uz to, ka, objektīvi raugoties, ne veselība, ne  izglītība, ne aizsardzība bez sakārtotiem ceļiem nav uzlabojama?

Ceļiem jābūt definētiem, kā viena no budžeta prioritātēm ar stabiliem, uz  aprēķiniem pamatotiem finanšu resursiem trīsgadu budžetā.
Es pilnībā piekrītu viedoklim, kad Latvijas ceļi, un ne tikai valstij piederošie,  vistiešākajā veidā ietekmē valsts ilgtspējīgu attīstību.
Vērojot tendenci, kad darba iespējas arvien vairāk koncentrējas pilsētās, tajā  pašā laikā Latvijā apsaimniekojamo ilgtspējīgo resursu (lauksaimniecības  produktu, koksnes u.c.) izvietojums ir vairāk vai mazāk vienmērīgs visā  teritorijā, ceļu tīklam, kvalitātei un drošai pārvietošanās iespējamībai noteikti  būs izšķiroša nozīme valsts attīstībā ne tikai ilgtermiņā, bet jau tuvākajā laikā.
Vai reģionos autoceļu stāvoklis ir problēma?

Reģionālie un vietējie autoceļi ir sliktā stāvoklī. Asfaltbetona klājumi ir veci, tāpēc ar daudziem bedrīšu ielāpiem un nelīdzeni. Tas noteikti ne tikai lauž transportlīdzekļus un palielina to ekspluatācijas izmaksas, bet apdraud arī satiksmes drošību. Grants, šķembu klājuma ceļu nesošā slāņa biezums netiek palielināts, kaut no ceļu uzbūvēšanas laika  smago automašīnu nesošās slodzes ir palielinājušās, kā rezultātā tiek un atsevišķiem posmiem jau ir sabojāts ceļa uzbērums.

Vai esat par vai pret „Autoceļu fonda” atjaunošanu?
Latvijas Reģionu apvienības programma Latvijas Republikas 12. Saeimas vēlēšanām, paredz valsts un reģionālās nozīmes autoceļu infrastruktūras sakārtošanu un autoceļu fonda atjaunošanu, ko atbalstu arī es.
Vai jūsu pārstāvētais politiskais spēks ir parakstījis vienošanos ar biedrību „Latvijas Ceļu būvētājs”? Vai jūs zināt šīs vienošanās saturu?

LRA ir parakstījusi vienošanos ar biedrību “Latvijas autoceļu būvētājas”. Ar vienošanās saturu iepazīšos.
Vai jūs balsosiet par finansējuma samazinājumu autoceļiem 2016. gada budžetā?

Es balsošu pret finansējuma samazinājumu autoceļiem 2016.gada budžetā.
Foto: Saeimas Kanceleja15