Posmā no Siguldas līdz Jūdažiem sākušies ceļa būvdarbi

Sākas seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem (13,96.-21,40. km). Remontposmā ārpus Siguldas ir ātruma ierobežojums 70 km/h, Siguldā un darbu zonās – 50 km/h.

Būvdarbu ietvaros līdz pat Ummuru ezeram jeb Jūdažu līkumam (21,0. km) paredzēti ceļa seguma atjaunošanas darbi. Tiks veikta esošā asfaltbetona seguma izlīdzinošā frēzēšana, iesēdumu remonts un asfalta dilumkārtas ieklāšana posmā no dzelzceļa pārbrauktuves līdz Siguldas robežai, bet posmā no Siguldas robežas līdz Jūdažu līkumam – arī virsmas apstrāde.

Savukārt 400 m garā posmā no Jūdažu līkuma līdz remontposma beigām tiks veikta pilna esošās ceļa konstrukcijas pārbūve. Tajā skaitā 140 m garā ceļa posmā tiks veikta urbpāļu izbūve ar līdzīgu tehnoloģiju, kāda tika izmantota pirms pāris gadiem uz autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) pie Madlienas. Šī metode tiek pielietota, lai samazinātu pārbūves izmaksas un neveiktu esošās vājas nestspējas grunts apmaiņu. Pēc pamatnes nostiprināšanas darbiem šajā posmā tiks izbūvēta jauna ceļa konstrukcija, kas ietver salizturīgo un šķembu kārtu un divas kārtas asfalta.

Būvdarbus veic SIA YIT Infra Latvija par līgumcenu 1,9 miljoni eiro (ar PVN). Tos finansē no valsts budžeta. Paredzams, ka darbi turpināsies līdz būvdarbu sezonas beigām.