LVC rosinās noteikt stingrākas prasības velosipēdistu grupu braucieniem pa valsts galvenajiem autoceļiem

“Ceļu satiksmes noteikumos būtu jānosaka stingrākas drošības prasības grupu velotreniņiem. Pašlaik Ceļu satiksmes noteikumos ir teikts vien tas, ka velosipēdistu grupu braucienos nepieciešams pavadošais transports, taču nav noteikts, kā tieši šim transportam ir jābūt aprīkotam. Noteikumos arī nav noteiktas nekādas stingrākas prasības attiecībā uz bērnu treniņu braucieniem,” uzsver VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

LVC rosinās noteikt to, kā jābūt aprīkotām velotreniņu braucienu pavadošajām transportam, no savas puses piedāvājot aprīkot to ar divām bākugunīm, norādēm par to, pa kuru pusi jāveic kolonnas apbraukšanu, kā arī citiem tehniskajiem līdzekļiem. Tāpat ir nepieņemama situācija, ka kāds no velobraucējiem atrodas aiz pavadošā transporta, nevis pirms tā, īpaši tas attiecas uz bērnu treniņiem.

LVC arī rosinās diskusiju par iespēju aizliegt bērnu un jauniešu velotreniņu braucienus pa valsts galvenajiem autoceļiem, uz kuriem ir visintensīvākā transporta kustība un visaugstākais atļautais braukšanas ātrums.

LVC savus priekšlikumus sniegs tuvākajā laikā un rosinās tos skatīt Ceļu satiksmes drošības padomē.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Komunikācijas daļa