LVC iepazīstinās ar pētījuma par braukšanas ātrumu rezultātiem un jauno melno punktu karti

Trešdien, 7. jūnijā plkst. 11.00 VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Ceļu laboratorijā Rīgā, Mazajā Rencēnu ielā 3 Latvijas Universitātes profesors Ivars Austers prezentēs sava pētījuma par ietekmi uz braukšana ātrumu rezultātu ekspertiem un medijiem. Pētījums tapis sadarbībā ar LVC un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju (LTAB). Tāpat pasākuma ietvaros LVC speciālisti iepazīstinās ar jaunāko melno punktu karti, kas tapusi, apkopojot datus par smagiem ceļu satiksmes negadījumiem pēdējo trīs gadu laikā. Savukārt LTAB speciālisti pastāstīs par to, kā autoceļu kvalitāte korelē ar ceļu satiksmes negadījumiem, un iepazīstinās ar statistiku no OCTA un KASKO gadījumiem.

Par melno punktu karti stāstīs LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns, par apdrošināšanas gadījumu statiku informēs LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics. Pasākumā piedalīsies arī citi eksperti: LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, CSDD valdes loceklis Jānis Kancēvičs, žurnālists un eksperts Atis Jansons, satiksmes eksperts Pauls Timrots un citi.

Pēc pētījumu un datu prezentācijām eksperti izteiks savus viedokļus, diskutēs par dzirdēto un dosies arī ekskursijā uz LVC ceļu laboratoriju, kur šobrīd notiek aktīvs darbs, jo pilnā sparā rit būvdarbu sezona un tiek veiktas kvalitātes pārbaudes aktīvajos būvdarbu objektos, asfalta ražotnēs, karjeros.

Aicinām mediju piedalīties pasākumā. Pieteikšanās pa tālruni 67028161, vai rakstot uz ieva.niedra@lvceli.lv. Vajadzības gadījumā žurnālistiem tiks nodrošināts transports uz un no laboratorijas, aicinām savlaicīgi pieteikt šo vajadzību.

Pasākuma darba kārtība 07.06.2017.
LVC Ceļu laboratorija Mazā Rencēnu iela 3
Pētījumu un datu prezentācija un diskusija “Ceļu satiksmes drošība: ātrums, ceļu kvalitāte, melnie punkti”
11.00 – 11.15 LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics par korelāciju starp ceļu kvalitāti un apdrošināšanas gadījumiem
11.15 – 11.25 LVC Māris Zaļaiskalns par jauno “melno punktu” karti
11.25 – 11.45 LU profesors Ivars Austers par veikto datu analīzi un eksperimentu
11.45 – 12.20 ekspertu viedokļi par dzirdēto un redzēto
12.20 – 13.00 ekskursija uz Ceļu laboratoriju, mediju jautājumi