LTV raidījums Zebra: Uz Tallinas šosejas likvidēts bīstams kreisais pagrieziens

Pirms Ziemassvētkiem daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji dosies uz Baltezera kokaudzētavu pēc eglītes. Šajā vietā nedaudz pirms Ādažiem “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) likvidējuši bīstamo kreiso pagriezienu, tā samazinot risku, ka šosejas vidū, stāvot un gaidot iespēju nogriezties, kāds var ietriekties automašīnā ar ātrumu līdz pat 90 km/h.

Šajā vietā kreisais pagrieziens likvidēts jau vairākas nedēļas un LTV raidījums “Zebra”, novērtējot jauno kārtību, secināja, ka autovadītājiem turpmāk nāksies veikt par puskilometru garāku ceļu, taču ieguvums ir lielāka satiksmes drošība uz noslogotās Tallinas šosejas.

Lai nokļūtu vēlamajā vietā, autovadītājiem Ādažos jābrauc pa veco šoseju un jānogriežas uz pārvadu pār Rīga-Tallina šoseju, pēc tam nokļūstot vēlamajā vietā. Tādējādi tiek samazināts arī gaidīšanas laiks, lai izpildītu vēlamo pagriezienu.

Kreisais pagrieziens ir viens no bīstamākajiem manevriem, ko legāli var veikt autovadītājs. Tāpēc LVC arī turpmāk plāno samazināt šādu pieslēgumu skaitu uz maģistrālajiem autoceļiem.

LTV raidījuma sižetu iespējams noskatīties šeit.