Latgalē uz autoceļa Rēzekne-Daugavpils arī pēc remontdarbu beigām vietām saglabāsies ātruma ierobežojums

Pabeigti ceļa seguma atjaunošanas darbi uz valsts galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13). Atjaunots ceļa segums sešus kilometrus garā posmā (105,72.-111,60. km). Šonedēļ  šajā ceļā posmā vēl paliks ātruma ierobežojumi 70 km/h, jo tiek veikti saķeres koeficienta mērījumi.

Uzreiz pēc remontdarbu pabeigšanas bieži paliek ātruma ierobežojums līdz 70 km/h. Tas ir nepieciešams, jo nesen noasfaltētais ceļš ir pārklāts ar bitumena saistvielu, kura veido neredzamu plēvīti. Tā ir slidena un samazina auto riepu saķeri ar jaunbūvēto segumu. Tāpēc uzreiz pēc remontdarbiem segumam ir paaugstināts slīdēšanas risks – garāks bremzēšanas ceļš, bremzējot strauji, kā arī iespēja izslīdēt ceļa līkumā.

Ar laiku automašīnas ar riepām šo plēvīti nodeldē, un, tiklīdz saķeres mērījumi ir atbilstoši normai, ātrumu ierobežojošās zīmes tiek noņemtas. Saķeres mērījumus jaunizbūvētajos posmos veic VAS Latvijas Valsts ceļi Ceļu laboratorijas speciālisti.

Šajā būvniecības sezonā uz valsts galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) ( A13) veikti arī vairāki citi remontdarbi.

Posmā no Marientāles līdz rotācijas aplim ar autoceļu A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (36.- 46,1. km) pabeigta 10 km gara ceļa seguma atjaunošana.

Tāpat uz ceļa Daugavpils-Rēzekne posmā no Rušenīcas līdz Aglonas stacijai (88,38. – 94,7. km) atjaunoti 6,32 km ceļa.

Šovasar pabeigti atjaunošanas un pastiprināšanas darbi posmā no Špoģiem līdz Daugavpilij (113,12.-134,70. km), iekļaujot sarežģīto A13 krustojumu ar Daugavpils šoseju (A6). Vairāk nekā 21 km garā autoceļa posmā pilnībā atjaunots segums, reciklējot veco asfaltu un izbūvējot trīs asfalta kārtas. Būvdarbos rekonstruēti divi krustojumi – ar Daugavpils šoseju (A6), kurā izbūvētas papildu joslas, atjaunoti luksofori un apgaismojuma pieslēgumi, kā arī krustojums ar reģionālo autoceļu Stropi–Krauja (P65).

Tāpat augustā ir pabeigti remontdarbi posmā no Medumiem līdz Lietuvas robežai (156,4.-163,05. km). Praktiski izbūvēts jauns ceļš iepriekš nokalpojušās šosejas vietā, pilnībā atjaunojot ceļa segu. Atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietas un apgriešanās laukums. Sakārtoti ceļu pieslēgumi un apgaismojums Medumu centrā.

Kopējās būvdarbu izmaksas šajos posmos ir 31 700 791 eiro (ar PVN). Savukārt nākamajā būvdarbu sezonā, 2017. gadā  plānots atjaunot autoceļa posmu no Daugavpils robežas līdz tagad rekonstruētajam posmam (144,80.-156,40. km).

Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.