Latgalē un Sēlijā atjaunoti tilti pār Maltu un Klauci

Latgalē, Maltā uz galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) atjaunots tilts pār Maltas upi. Darbu ietvaros tika veikts laidumu siju remonts, atjaunotas balstu konstrukcijas, tilta brauktuve un ietves, kā arī uzstādītas jaunas drošības barjeras.

Uz tilta kopš jūlija strādāja SIA Tilts par līgumcenu ir 362 tūkstoši eiro (ar PVN), ko finansēja no valsts budžeta. Trīs laidumu 35 m garais tilts pār Maltu būvēts 1963. gadā, periodiskās uzturēšanas darbi tam veikti 2006. un 2010. gadā.

Savukārt Sēlijā, Saukā, uz vietējā autoceļa Viesīte–Deši–Sauka–Rite (V820) pārbūvēts tilts pār Klauci (Dzirnupīti). Tur tiltam demontēta un no jauna uzbūvēta laiduma konstrukcija, veikts mūrēto akmens balstu remonts, nostiprinātas nogāzes un uzstādītas jaunas drošības barjeras. Viena laiduma astoņu metru garais tilts bija būvēts 1962. gadā. Periodiskās uzturēšanas darbi tam veikti 1996. gadā.

Pārbūvi kopš septembra veica SIA Viadukts par līgumcenu 293 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedza no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro finansējuma.