Kuldīgas apkārtnē atkal sabojāti ceļa signālstabiņi

Valsts reģionālā autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Alsungas līdz Jūrkalnei (28,8.-39,7. km) ir ļaunprātīgi un neatgriezeniski sabojāts liels skaits atstarojošo signālstabiņu (ceļa zīmes nr. 917 un nr. 918). VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Kuldīgas nodaļa kā valsts autoceļu un uz tiem esošo būvju pārvaldītājs nosūtījusi Valsts (VP) policijai iesniegumu par valsts autoceļam nodarīto zaudējumu ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem

Pavisam bojāti aptuveni 140 signālstabiņi, kuri uzstādīti tikai pērn rudenī. Valsts ceļam nodarītie zaudējumi lēšami aptuveni 5000 eiro apmērā (bez PVN). Taču vēl būtiskāk par finansiālajiem zaudējumiem ceļu aprīkojuma bojāšana tiešā veidā ietekmē satiksmes drošību, jo diennakts tumšajā laikā atstarojošu signālstabiņu trūkums var būt iemesls ceļu satiksmes negadījumiem ar traģiskām sekām.

Tie šogad nav pirmie zaudējumi, kas nodarīti valsts autoceļiem Kuldīgas apkārtnē. Martā uz autoceļiem Ciecere–Ikaiši–Vārme (V1278), Kurmāle–Ieras (V1294) un Kuldīga–Skrunda–Embūte (P116) tika nozagtas 31 ceļazīme un 29 šo zīmju metāla stabi. Šie zaudējumi bija lēšami nepilnu 4000 eiro apmērā (bez PVN).

2019. gadā valsts ceļu aprīkojumam kopumā tika nodarīti zaudējumi 273 tūkstošu eiro apmērā. Liela daļa šo zaudējumu ir radusies zādzību un vandālisma rezultātā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, pieci autobusu pieturvietu paviljoni, seši apgaismes stabi un viens luksofors, kā arī bojāti vēl citi aprīkojuma elementi. Saņemtas kompensācijas no vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām – 108,5 tūkstošu eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar 2018. gada zaudējumiem valsts ceļu aprīkojumam, kas bija 187 tūkstoši eiro, tie pērn ir pieauguši par 86 tūkstošiem eiro.

Aicinām autovadītājus būt vērīgiem un informēt Valsts policiju ja tiek pamanīta zādzība, kā arī informēt VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.