Krasi pieaudzis ceļu kvalitātes pārbaužu skaits, nedēļas laikā veikti vairāk nekā 700 testi

Būvsezona uz valsts autoceļiem turpinās un šogad ir krasi pieaudzis ceļu būvdarbu kvalitātes pārbaužu skaits, ko veic va/s “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Laikā no 25. jūnija līdz 2. jūlijam LVC Ceļu laboratorija ir veikusi 726 dažādus kvalitātes testus un mērījumus 189 autoceļu kilometros.

LVC ir veikuši dažādas pārbaudes viskozajiem un šķidrajiem bitumeniem, minerālmateriāliem, karstā asfaltbetona maisījumiem un izurbtā asfaltbetona paraugiem un bitumena emulsijām. Ir veiktas 12 galvenās bitumena saistvielas pārbaudes, 119 minerālmateriālu – dolomīta un granīta šķembu testi, 203 karstā asfaltbetona maisījumu paraugu testi un 373 izurbto asfaltbetona paraugu testi, kā arī 19  būvdarbos izmantotās bitumena emulsijas testi.

Testu rezultāti tiek nosūtīti attiecīgo būvdarbu projektu vadītājiem, kuri salīdzina tos ar projektā paredzētajām prasībām un parametriem. Neatbilstību gadījumos būvniekiem ir pienākums par saviem līdzekļiem veikt labojumus.

Kopumā šogad LVC Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija ir veikusi jau 2186 dažādus kvalitātes testus un mērījumus 1291 autoceļu kilometrā.