Konferencē iepazīstinās ar pērn veiktajiem pētījumiem ceļu būvniecības jomā

Otrdien, 23. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC), sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) rīko konferenci “Pētījumi transportbūvju nozarē 2017./2018”. Tajā ceļu projektētājus, būvniekus un uzturētājus, iepazīstinās ar pērn veiktajiem nozares pētījumiem un spriedīs par aktuāliem pētniecības virzieniem.

Konferencē uzstāsies RTU vadošie pētnieki – Dr. sc. ing. Viktors Haritonovs runās par bitumena ietekmi uz asfalta maisījuma ekspluatācijas īpašībām, un Mārtiņš Zaumanis klātesošajiem stāstīs par frēzētā asfalta atkārtotu izmantošanu ceļu segumā. Sekojot attīstīto valstu tendencēm, vairāki Latvijas ražotāji uzstādījuši aprīkojumu, kas ļauj pielietot frēzēto asfaltu jauna asfalta ražošanā. Pētījuma mērķis ir palielināt izpratni par svarīgākajām darbībām, lai nodrošinātu nepieciešamo asfalta segumu kvalitāti maisījumiem, kuru sastāvā ir reciklētais asfalts, kā arī piedāvāt nepieciešamās izmaiņas ceļu specifikācijās, lai uzlabotu maisījumu projektēšanu un kvalitātes kontroles darbības.

Pārstāvis no Igaunijas Ceļu administrācijas Taavi Tõnts (Tāvi Tonts) informēs par piektās paaudzes ceļa seguma jeb viedās transporta sistēmas attīstību Igaunijā (TTU Ziemeļvalstu e-seguma projekts). Šis ir inovatīvs risinājums, kad ceļa segums tiek izmantots saules enerģijas pārvēršanai elektroenerģijā. Iegūto enerģiju iespējams izmantot dažādu sensoru darbināšanai, ceļa apgaismojumam, pat seguma sildīšanai ziemā (lai novērstu slīdamību) un citiem mērķiem.

Bc. sc. ing. Edgars Krūmiņš sava darba ietvaros “Satiksmes uzskaites sistēma.  Inovatīvi risinājumi attīstībai” pētījis  satiksmes intensitātes uzskaites sistēmu, sākot no datu vākšanas procesa līdz rezultātu lietošanai. Pētījumā iekļauti priekšlikumi satiksmes intensitātes uzskaites tehnisko līdzekļu attīstībai, kā arī apskatīta citu valstu pieredze. Pētījuma rezultātā radīti algoritmi trūkstošo intensitātes datu interpolēšanai, intensitātes datu attiecināšanai uz citu ceļa posmu, skaidroti satiksmes plūsmas aprēķina principi un doti priekšlikumi satiksmes intensitātes perspektīvā pieauguma noteikšanai.

Konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties arī ar pētījumiem par kritēriju izstrādi asfalta seguma bedrīšu remontmateriāla atbilstības novērtēšanai un par grants seguma efektīvas atjaunošanas iespējām.

Konferencē uzstāsies Edgars Krūmiņš (SIA Projekts EAE), Marek Truu (Igaunijas Ceļu tehniskais centrs), Taavi Tõnts (Igaunijas Ceļu administrācija), Aigars Strežs (SIA Ceļu eksperts), Viktoras Vorobjovas un Judita Gražulytė (Ģedimina Viļņas Tehniskā universitāte), Pēteris Šķēls (Menard un RTU), Krystian Binder (Menard), Atis Zariņš (RTU), Viktors Haritonovs (RTU), un Mārtiņš Zaumanis (RTU).

Papildu informācija medijiem pa tel. 67028161 vai rakstot ieva.niedra@lvceli.lv.

Konferences_programma_2018