Izstādē Radošā inženierija Rātsnamā var uzzināt kā LVC veic ceļu būvniecības kvalitātes kontroli

Izstādē Radošā inženierija Rātsnamā var uzzināt kā LVC veic ceļu būvniecības kvalitātes kontroli

Rīgas domes telpās Rātsnamā, Rātslaukumā 1, atklāta fotoizstāde Radošā inženierija, kuras ietvaros VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) stāsta par to, kā tiek veikta ceļu būves kvalitātes kontrole.

Fotogrāfs: Renārs Koris.

“Ceļš ir sarežģīta inženiertehnika būve, kurai ik gadu ir jāiztur četri gadalaiki ar mainīgiem laika apstākļiem, kā arī autotransporta radītās slodzes. Tāpēc būvniecības kvalitātes jautājums ir primārs, īpaši ierobežota finansējuma apstākļos,” izstādes atklāšanā norādīja LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“LVC kā pasūtītājs nodrošina kvalitātes uzraudzību visos ceļa tapšanas posmos, sākot no būvdarbu plānošanas, turpinot ar projektēšanu, būvuzraudzību un kvalitātes pārbaudēm būvniecības procesā, un beidzot ar noslēguma visaptverošo kvalitātes pārbaudi jau gatavā objektā. Kvalitātes pārbaudes ir būvniecības kvalitātes uzraudzības procesa redzamā daļa, par ko arī stāstām šīs izstādes ietvaros,” stāstīja Lange.

Izstādes ekspozīciju veido fotostāsti par 16 dažādiem Latvijā pēdējos gados būvētiem industriāliem objektiem. Izstāde piedāvā iespēju ielūkoties arī tādos objektos, kuri ikdienā apskatei nav pieejami.

LVC stendos ir iespējams uzzināt par mūsdienīgo LVC Ceļu laboratorijas aprīkojumu un kvalitātes pārbaudēm, kuras veic pieredzējuši inženieri.

Izstādi organizē biedrība Building design and construction Council, sadarbībā ar VAS Latvijas Valsts ceļi. Gada garumā izstāde būs aplūkojama pašvaldībās, tirdzniecības centros, muzejos un citās sabiedriskās vietās.

Plašāka informācija: www.buvniekupadome.lv