Informācija autobraucējiem, kas dodas uz Aglonu

24.septembrī Aglonas bazilikā gaidāma pāvesta Franciska vizīte un ir gaidāma intensīva transporta satiksme Aglonas virzienā. Vienlaicīgi valsts autoceļu tīklā noris aktīva būvdarbu sezona, tāpēc aicinām autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem, kā arī savlaicīgi plānot brauciena maršrutu, iepazīstoties ar visiem aktuālajiem ceļu remontdarbiem VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv

Ieteicamais maršruts, dodoties uz Aglonu no Rīgas: no Rīgas līdz Aizkrauklei pa Daugavas kreiso krastu pa autoceļiem Rīgas HES–Jaunjelgava (P85) un Bauska–Aizkraukle (P87) līdz Pļaviņu HES; tālāk pa Daugavas labo krastu pa Daugavpils šoseju (A6) līdz Daugavpils apvedceļam (A14), no kura pa Rēzeknes – Daugavpils šoseju (A13) jābrauc caur Špoģiem līdz rotācijas aplim krustojumā ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) un tad līdz Aglonai.

Ieteicamais maršruts, dodoties uz Aglonu no Kurzemes: pa Jelgavas šoseju (A8) līdz Rīgas apvedceļam A5, pa apvedceļu A5 līdz autoceļam Rīgas HES–Jaunjelgava (P85)  un tālāk kā no Rīgas.

Ieteicamais maršruts, dodoties uz Aglonu no Vidzemes: piedāvā divas iespējas: pa autoceļu Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) līdz autoceļam Jēkabpils–Rēzekne (A12), tad līdz Jēkabpilij un tālāk kā no Rīgas vai līdz Rēzeknei un tālāk pa Rēzeknes–Daugavpils šoseju (A13) līdz rotācijas aplim krustojumā ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) un tad līdz Aglonai.

Aicinām neizmantot autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmu no Jēkabpils–Rēzeknes (A12) šosejas līdz Rēzeknes–Daugavpils šosejai (A13), jo no Atašienes krustojuma līdz Steķiem un no Preiļiem līdz Bašķiem ir būvdarbu posmi ar kopumā 6 luksoforu posmiem, kas laiku ceļā pagarinās par nepilnu stundu.

Lielākie satiksmes ierobežojumi Latgalē:

  • Uz reģionālā autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) remontdarbi un ceļš no Rēzeknes apvedceļa līdz Dricāniem prasa nepilnu stundu, jo ir četri luksoforu posmi un vēl 3 m platuma ierobežojums posmā no Rēzeknes līdz Audriņiem.
  • Uz Daugavpils apvedceļa (A14) satiksme pāri Daugavai tiek organizēta ar luksoforiem; augstuma ierobežojums pār pagaidu tiltu ir 4,2 m, platuma ierobežojums – 2,7 m.

Kā apbraukt remontdarbus no Preiļiem līdz Bašķiem uz autoceļa Krāslava–Preiļi-Madona (P62):

  1. Preiļos nogriezties uz Feimaņiem, braukt līdz autoceļam Rēzekne–Daugavpils (A12) un tālāk līdz Aglonai;
  2. Līvānos braukt taisni, pa Daugavpils šoseju (A6) līdz Daugavpils apvedceļam (A14) un tālāk līdz autoceļam Rēzekne–Daugavpils (A13) caur Špoģiem jādodas Rēzeknes virzienā līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) un tālāk līdz Aglonai. (Sk.shēmu pielikumā).

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību, kā arī rēķināties ar iespējamu garāku ceļā pavadīto laiku.

Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.