Ilgstošas snigšanas un sniegputeņa laikā jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem

Meteorologi brīdina, ka šovakar, sākot no dienvidiem, Latviju šķērsos sniega zona, un pieaugs sniega sega. Snigšanas laikā autoceļi var būt sniegoti un slideni, stiprais vējš tos var aizputināt. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, braukšanas iemaņas pielāgot ziemas apstākļiem, kā arī izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu, ievērot lielāku distanci ar priekšā braucošo transportu.

Ceļu apledojums un aizputinājumi var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem. Apledojums īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī jūras, ezeru, upju un citu ūdenstilpņu tuvumā.

Ceļu uzturēšanas dienesti nevar novērst snigšanu vai apledojuma veidošanos, to uzdevums ir uzlabot braukšanas apstākļus, atbilstoši autoceļa ziemas uzturēšanas klasei. Galvenās nozīmes autoceļus (A un A1 uzturēšanas klase) no sniega jāatbrīvo vismaz 3 stundu laikā pēc snigšanas beigām, taču intensīvas snigšanas laikā ceļu no sniega pilnībā atbrīvot nav iespējams.

Informāciju par autoceļu ziemas uzturēšanas prasībām un specifiku varat iegūt arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā: http://lvceli.lv/faq/#cik-biezs-sniegs-vai-ledus-ziema-ir-pielaujams-uz-valsts-celiem-atkariba-no-to-uzturesanas-klases un http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#celu-uzturesana, kā arī zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Aicinām autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un citiem satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.