Ikgadējā ceļu nozares konferencē valdības pārstāvji un eksperti diskutēs par ceļu tīkla nākotni

Piektdien 5. aprīlī no plkst. 11:00 viesnīcas Lielupe konferenču centrā, Bulduru prospektā 64/68, Jūrmalā notiks ikgadējā ceļu nozares konference, ko rīko VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Konferencēs darbs norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā notiks paneļa diskusija Valsts reformas, finansējums un ceļu tīkla nākotne, kurā piedalīsies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs, Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes loceklis, Lauku uzņēmējdarbības padomes priekšsēdētājs Edgars Zalāns un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš. Diskusijas moderators – Latvijas Radio žurnālists Aivis Tomsons. Pirms paneļa diskusijas konferences dalībniekus uzrunās VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, savukārt ekonomists Pēteris Strautiņš uzstāsies ar ziņojumu par mobilitāti Latvijā.

Otrajā konferences daļā darbs risināsies trīs paralēlās profesionālās darbnīcās: Droša infrastruktūra; Resursi un kvalitāte; Tiltu uzraudzība un būvniecība.

Darbnīcu Droša infrastruktūra vadīs televīzijas raidījuma Zebra veidotājs Pauls Timrots. Tajā uzstāsies: projektētājs Kārlis Alsiņš ar 2+1 joslu risinājumu izvērtējumu; LVC Rīgas nodaļas vadītāja Antra Roze runās par satiksmes mezgliem Pierīgā; pilsētplānotājs Toms Kokins stāstīs par publiskās ārtelpas problemātiku pilsētvidē; Latvijas riteņbraucēju savienības priekšsēdētājs Viesturs Silenieks runās par dzīvojamās zonas satiksmes infrastruktūru.

Darbnīcu Resursi un kvalitāte vadīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns Juris Smirnovs, Dr.sc.ing. Tajā uzstāsies: AS RB Rail Ceļu un inženierkomunikāciju nodaļas vadītājs Ēriks Diļevs ar izvērtējumu par Rail Baltic ietekmi uz ceļu nozari Baltijā; Igaunijas ceļu administrācijas Ceļu attīstības un investīciju nodaļas vadītājs Erko Pūsāgs (Erko Puusaag) stāstīs par autoceļu būvniecības digitalizāciju; projektētājs un būveksperts Edgars Krūmiņš runās par finansējuma diktētām tehnoloģiju izvēlēm; LVC Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš spriedīs par asfaltbetona segumu pārbaudēm šodien un rīt..

Darbnīcu Tiltu uzraudzība un projektēšana vadīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Ainārs Paeglītis, Dr.sc.ing. Tajā uzstāsies: SIA Tilts valdes loceklis Artjoms Gridņevs ar izvērtējumu par tiltu objektu projektēšanas priekšizpētes nozīmi; transportbūvju inženieris Mārtiņš Taurenis runās par pasūtītāja lomu projektēšanā un nepilnībām pašvaldību iepirkumos, RTU profesors Ainārs Paeglītis stāstīs par jaunākajām Eiropas līmeņa rekomendācijām tiltu stāvokļa novērtēšanai, projektētājs Verners Straupe, Dr.sc.ing. stāstīs par jaunā tilta pār Daugavu Jēkabpilī projektu.

Konferencē piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku: ceļu inženieri, projektētāji, būvniecības uzņēmumu un pašvaldību pārstāvji, valsts pārvaldes un ārvalstu ceļu administrāciju pārstāvji.

Aicinām medijus piedalīties konferencē. Dalību lūdzam pieteikt, zvanot + 371 67028161, vai rakstot ieva.niedra@lvceli.lv. Nepieciešamības gadījumā žurnālistiem tiks nodrošināts transports uz Jūrmalu.