Iestājoties mainīgiem laikapstākļiem, no rītiem ceļi var apledot

Meteorologu prognozes liecina, ka šonedēļ naktīs gaisa temperatūra pazemināsies zem nulles, līdz ar to no rītiem ceļi var apledot.  Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, sekot līdzi laika prognozei un no rītiem pārliecināties par ceļa seguma stāvokli. Tāpat atgādinām par nepieciešamību aprīkot automašīnas ar ziemas riepām.

Gaisa temperatūrai svārstoties zem un virs nulles, visātrāk un biežāk apledojums veidojas uz tiltiem un ceļu pārvadiem, posmos, kas iet cauri mežainam apvidum vai gar ūdens tilpnēm.

Kopš 16. oktobra ceļu uzturētāji darbojas diennakts režīmā, sekojot līdz ceļu stāvoklim un nepieciešamības gadījumā organizē kaisīšanas un tīrīšanas darbus.

Būvdarbu sezonas noslēgumā valsts autoceļu tīklā darbi vēl turpinās 19 posmos, no tiem pieci ir uz valsts galvenajiem ceļiem, seši – uz reģionālajiem, kā arī darbi notiek uz astoņiem tiltiem un pārvadiem. Informācija par satiksmes ierobežojumiem, kā arī par braukšanas apstākļiem valsts autoceļu tīklā  Visi satiksmes ierobežojumi, kā arī braukšanas apstākļi attēloti kartē VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts tālruni 80005555.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

  • Daugavpils šoseja (A6) posmā Lielvārdē divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 20 minūtes;
  • Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam trijos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks ir 45 minūtes; lai apbrauktu remontdarbu posmu, aicinām izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju (A9) un autoceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98);
  • autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Grebņevas līdz Kārsavai trijos posmos satiksmi regulē ar luksoforu. Ātruma ierobežojuma 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 30 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem:

  • autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai seši ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontdarbu posma šķērsošanai nepieciešama stunda;
  • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A4) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums 3,5 m. Posma šķērsošanas laiks 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka–Ogre (P5);
  • autoceļa Smiltene–Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m, paredzamais posma šķērsošanas laiks 40 minūtes;
  • autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Upesgrīvas līdz Laidzei viens  luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 35 minūtes.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.