Fotoreportāža: kā notiek būvdarbi uz Vidzemes šosejas no Melturiem līdz Rīdzenei

Turpinās plaši būvdarbi uz Vidzemes šosejas (A2) no Melturiem – pagrieziena uz Cēsīm (P20) līdz Rīdzenei (77,24.–88,10. km). Posma pārbūvi sāka šā gada jūnijā, to plānots pabeigt 2024. gada rudenī.

Dažādi būvdarbi patlaban norit vairākās vietās, tāpēc ieviesti septiņi pagaidu luksofori un autovadītājiem jārēķinās ar vismaz stundu, lai izbrauktu visu remontdarbu posmu. Tāpat ir satiksmei pilnībā slēgts 0,5 km posms aiz Drabešiem.

Posma Drabeši–Vaive apbraukšana organizēta pa autoceļiem Drabeši–Līvi (V293), Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) un Cēsis–Rāmuļi–Bānūži (V294). Šāda satiksmes organizācija saglabāsies līdz slēgtajā posmā tiks veikti gruntsapmaiņas darbi. Visu būvdarbu posmu iespējams apbraukt caur Priekuļiem pa reģionālo autoceļu P20 un Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30).

Pārbūvētā posma fotoreportāžā, fotogrāfs Renārs Koris:

Patreiz remontposmā norit apjomīgi ceļa konstrukcijas izbūves darbi. Vājas nestspējas  grunts nomaiņa, salturīgās kārtas un pamatu nesošo kārtu izbūve. Tuvākajās nedēļās ir plānots sākt asfaltēšanu posmos, kuros jau ir vai jau būs pabeigta jaunās ceļa konstrukcijas izbūve.  Kopumā šobrīd darbi notiek 7,5 km remontposma, un tajos vēl šogad paredzēts ieklāt divas asfaltbetona kārtas.

Atlikušajos 3,5 km darbi tiks uzsākti 2024. gadā.

Darbu ietvaros vairāk nekā 11 km garajā posmā izbūvēs salturīgo slāni, šķembu pamatu un asfaltbetona segumu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu. Tiks atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa un atjaunotas autobusu pieturvietas. Posmā uzstādīs arī jaunas ceļazīmes, signālstabiņus, barjeras un ieklās ceļa horizontālo marķējumu.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība ACBR-SB par līgumcenu 15 607 090,62 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts EAE.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa