Drīzumā tiks uzsākta autoceļu sakopšana pēc ziemas sezonas

31.martā oficiāli beidzas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona. Būtiski mainās arī ceļu uzturēšanas darbu specifika. Taču sezonu maiņas laikā, kad vēl ir iespējama apledojuma veidošanās un snigšana, tiek saglabāta iespēja operatīvi reaģēt un brauktuves notīrīt vai nokaisīt.

Mainoties sezonai, lielāka uzmanība vispirms tiks pievērsta asfaltēto ceļu seguma bojājumu remontam un satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, lai veicinātu drošu un efektīvu satiksmi valsts autoceļu tīklā.

Iestājoties laikapstākļiem, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra nebūs zemāka pa +50C, tiks uzsākti bojāto asfalta segumu remontdarbi jeb tā saucamais „bedrīšu remonts”. Remontdarbi vienlaicīgi notiks visā valsts teritorijā.Līdzko būs apžuvuši grantētie ceļi, tiks līdzināti un atjaunoti arī tie.

Tāpat kā ziemā, arī vasarā ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas. Tas nozīmē, ka vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Asfaltēto ceļu segumu bojājumi A uzturēšanas klases autoceļos tiks saremontēti līdz 1.jūnijam, līdz 15. jūnijam – B  uzturēšanas klases ceļos un līdz 1. jūlijam – C un D uzturēšanas klases ceļos.

Aicinām autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem un ievērot īslaicīgos satiksmes ierobežojumus remontdarbu vietās, jo uz ceļa strādā cilvēki. Plānots, ka bedrīšu remontu vienlaicīgi veiks aptuveni 100 brigādes visā valsts teritorijā. Aicinām autovadītājus ziņot par bedrēm uz valsts ceļiem pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī twitter.com/LVceli.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Valsts ceļu
Satiksmes informācijas centrs