Dalbē nenoskaidrots transporta līdzeklis ietriecies gājēju tiltā un aizbraucis no negadījuma vietas; tilts bojāts un slēgts satiksmei

11. decembra vakarā nenoskaidrots transporta līdzeklis izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties gājēju tiltā pār Jelgavas šoseju Dalbē. Trieciena rezultātā deformēta kopnes apakšējā josla, kā arī pati kopne. No vietas izsisti gājēju ietvi nosedzošie režģi un viena balstīkla.

Lai novērtētu gājēju tilta Dalbē tehnisko stāvokli, turpmāko ekspluatācijas režīmu un nepieciešamos remontdarbus, tiltam šodien, 15. decembrī, veikta inspekcija, apsekošanu veica SIA Projekts 3 speciālisti. Saņemts eksperta atzinums, ka tiltu gājēju satiksmei patlaban nedrīkst izmantot, jo daļa gājēju ietvi nosedzošo režģu trieciena rezultātā izsisti no balstījuma vietām. Lai varētu atļaut gājēju satiksmi pār tiltu, nepieciešams sakārtot no vietas izsisto režģu konstrukciju, kas nosedz gājēju ietvi.

Gājēju tilta sakārtošana ir uzdota valsts ceļu uzturētājiem VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), uzņēmums ir uzsācis iepirkumu procedūru, lai iegādātos nepieciešamos materiālus (skavas), ar kurām nostiprināt ietvju režģu konstrukcijas. Tiklīdz nepieciešamie materiāli tiks iegādāti, tilts tiks saremontēts. VSIA Latvijas valsts ceļi (LVC) Jelgavas nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu, lai noskaidrotu vainīgo.