Autovadītāju uzmanībai: Latvijas austrumos un centrālajā daļā ceļi būs slideni, vietām apsniguši

Saskaņā ar meteorologu prognozēm otrdienas pēcpusdienā Latvijas austrumu un centrālajā daļā gaidāma plaša nokrišņu zona – lietus pāries slapjā sniegā, brīžiem snigs stipri. Miglas un snigšanas dēļ daudzviet redzamība būs 100-500 metru.

Braukšana apstākļi miglas un sniega dēļ būs apgrūtināti. Vietām sniega kārta pieaugs par vairākiem centimetriem. Būtisku nokrišņu nebūs tikai Kurzemes rietumdaļā.

Patlaban nokrišņi ir valsts centrālajā daļā, Vidzemē un daļā Latgales. LVC Melturu, Raunas, Strenču un Kaibalas meteostacijas fiksējušas nelielu sniegu, taču sniega sega uz ceļa pagaidām neveidojas, bet ceļš var būt slidens.

Autobraucējiem svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem

transportlīdzekļiem.

Par visiem apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, avārijas bedrēm, šķīdoni un citiem faktiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir iespējams sekot līdzi aktuālajiem braukšanas apstākļiem valsts galveno autoceļu tīklā, iegūt informāciju par ceļu ziemas uzturēšanas specifiku un prasībām, aplūkot ceļu monitoringa sistēmu rādījumus, tostarp attēlus no web-kamerām, uzzināt gaisa un seguma temperatūru, satiksmes plūsmas ātrumu konkrētā ceļu posmā.