Autovadītāju ievērībai: vietām valsts centrālajā daļā, Kurzemē un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu, strādā ziemas tehnika

Apledojuma dēļ vietām Kurzemē, Latgalē un valsts centrālajā daļā vietām ir apgrūtināta braukšana. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 32 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Daugavpils šoseja (A6) posmā Saulkalne–Skrīveri un posmā Pļaviņas–Paternieki;
  • Bauskas šoseja (A7) posmā Dimzuklans–Grenctāle;
  • Liepājas šoseja (A9) posmā Annenieki–Skrunda;
  • Ventspils šoseja (A10) posmā Kūdra–Strazde;
  • Jēkabpils–Terehova (A12) šoseja posmā Jēkabpils–Varakļāni;
  • Grebņeva–Medumi (A13) šoseja posmā Rušenica–Medumi;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Bauskas, Daugavpils, Dobeles, Jēkabpils, Krāslavas, Ogres, Preiļu, Saldus un Talsu apkaimēs.

Mainīgos laikapstākļos aicinām braucējus būt īpaši piesardzīgiem. Svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo tā saucamo melno ledu, kas rodas, sasalstot kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā. Autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.