Autovadītāju ievērībai: uz daudziem ceļiem veidojas apledojums, aicinām būt īpaši piesardzīgiem

Lielā daļā Latvijas uz valsts ceļiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi un veidojas apledojums un neredzamais “melnais ledus”. Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi patlaban ir uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem Pierīgā, kā arī uz galvenajiem ceļiem Zemgalē un Kurzemē. Ar braukšanas apstākļu karti ir iespējams iepazīties mājas lapā www.lvceli.lv.

Ceļu apledojums un “melnais ledus” var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem, jāizvēlas ceļa seguma stāvoklim atbilstošs ātrums un lielāka distance līdz priekšā braucošajiem. Apledojums īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī jūras, ezeru, upju un citu ūdenstilpņu tuvumā.

Tā saucamais “melnais ledus” ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Autobraucēji ir aicināti ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.