Autovadītāju ievērībai: pabeigti būvdarbi uz Rīgas apvedceļa no Avotiem līdz pārvadam pār dzelzceļu pie Saulkalnes

Pabeigti būvdarbi uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) posmā no Avotiem līdz pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas (A6) (12,48.-19,66. km). Līdz ar to ir atcelti satiksmes ierobežojumi krustojumā ar autoceļu Ulbrokas–Ogre (P5) un satiksme notiks raiti. Būvdarbu ietvaros tika pārbūvēta ceļa sega un ieklātas trīs jaunas asfalta kārtas, kā arī atjaunots tiltu pār Mazo Juglu līdz tā nesošajām konstrukcijām. Visā posmā nomainīja caurtekas un sakārtoja ūdens novades sistēmu. Būvdarbus veica AS Ceļu pārvalde, un to līgumcena ir 6,16 miljoni eiro (ar PVN), ko 85 procentu apmērā līdzfinansē ES Kohēzijas fonds.

Kopumā šajā sezonā būvdarbi jau ir pabeigti 66 valsts autoceļu posmos, taču būvdarbu sezona valsts autoceļu tīklā turpinās, tāpēc aicinām autovadītājus ievērot satiksmes organizāciju – pagaidu luksoforu signālus un satiksmes regulētāju norādes būvdarbu vietās.

Patlaban lielākie būvdarbi un satiksmes ierobežojumi uz valsts autoceļiem:

  • uz Rīgas apvedceļa A4 turpinās krustojuma pārbūve pie pagrieziena uz Muceniekiem un ir slēgta iebraukšana Muceniekos caur Sunīšiem.
  • uz Daugavpils šosejas (A6) remontdarbi  turpinās no Dzelmēm līdz Klidziņai, kā arī uz tilta pār Aivieksti.
  • uz Liepājas šosejas (A9) starp Brocēniem un Skrundu trīs būvdarbu posmi, jārēķinās ar papildu laiku ceļā.
  • uz Tallinas šosejas (A1) no Duntes līdz Svētciemam ātruma ierobežojumi un satiksmes regulētāji.
  • uz Ķeguma HES tilta uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) notiek atjaunošanas darbi, tāpēc uz tilta brauktuves ir platuma gabarīta ierobežojums 2,75 m.
  • lielākais remontdarbu posms ir uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) no Madlienas līdz Skrīveriem, kur ir 11-13 luksoforu posmi, un to izbraukšana prasa vairāk nekā Pie Madlienas ir satiksmei slēgts ceļa posms, apbraukšana paredzēta pa autoceļiem Madliena–Lēdmane (V972) un Tīnūži–Koknese (P80). Platuma ierobežojums tiltam pār Ogri ir 3 m.
  • uz reģionālā autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) remontdarbi un ceļš no Rēzeknes apvedceļa līdz Dricāniem prasa nepilnu stundu, jo ir četri luksoforu posmi un vēl 3 m platuma ierobežojums posmā no Rēzeknes līdz Audriņiem.
  • uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Bašķiem līdz Preiļiem ir septiņi luksoforu posmi; tiem, kas dodas no Rīgas uz Aglonu vai otrādi, iesakām izmantot Daugavpils šoseju (A6), autoceļu Višķi–Nīcgale (P64) un Rēzeknes–Daugavpils ceļu (A13).
  • dodoties uz Pāvilostu jārēķinās, ka starp Liepāju un Ventspili, uz autoceļa Ventspils–Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei ir astoņi luksoforu posmi un vairāk nekā stunda ceļā; platuma ierobežojums 3 m.
  • autoceļa Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) būvdarbu dēļ Jelgavā uz laiku slēgts ceļa Tušķi–Kalnciems (V1065) posms gar Aizupes skolu ar apbraucamo ceļu pa autoceļiem Jelgava–Tukums (P98) un Jelgava–Dobele–Annenieki (P97).

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa