Autovadītāju ievērībai: no rīta autoceļi var būt apledojuši, aicinām izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu

Ņemot vērā to, ka naktīs gaisa temperatūra pazeminās zem nulles, no rītiem autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni, iespējama arī migla. Tāpēc aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Starpsezonā, mainīgos laika apstākļos, kad gaisa tº ir virs 0, ceļa virsmas tº joprojām var būt zem 0, tāpēc var veidoties tā saucamais “melnais ledus”. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī netālu no ūdens tilpnēm.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

Arī starpsezonā daudzviet turpinās ceļu remontdarbi un līdz ar to ir spēkā satiksmes ierobežojumi.

 Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) posmā pie tilta pār Mazo Juglu Salaspils novadā dēļ remontdarbiem satiksme tiek organizēta pa vienu ceļa joslu un ir palēnināta, īpaši virzienā uz Saulkalni. Iesakām izmantot citus maršrutus.

Arī citur valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi. Lielākie satiksmes ierobežojumi uz galvenajiem autoceļiem:

  • uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne)  ir četri reversīvas satiksmes posmi, no kuriem divos laikā no 8:00 līdz 22:00 satiksmi nosaka regulētāji; no autoceļa Ulbroka–Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu nogriezties uz apvedceļu ir liegts;
  • uz Liepājas šosejas (A9) pie Saldus ir četri luksoforu posmi un viens luksoforu pāris pie Paksītes caurtekas pie Zirņiem;
  • uz Klaipēdas šosejas no Rucavas līdz Lietuvas robežai (A11), kur ir pieci luksoforu posmi;
  • no Varakļāniem līdz Viļāniem (A12), kur ir pieci luksoforu posmi

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz reģionālajiem autoceļiem:

  • no Bašķiem līdz Preiļiem (P62) ar astoņiem luksoforu posmiem;
  • pie Cēsīm abpus Priekuļiem (P30), kur ir pieci luksoforu posmi;
  • no Cēsīm līdz Vidzemes šosejai (P20) ar trim luksoforu posmiem; satiksme pie pārvada pār Vidzemes šoseju (A2) ir novirzīta pa pārvada nobrauktuvēm.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, gan zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.