Autovadītāju ievērībai: mainīta satiksmes organizācija Jūrmalas šosejas un Rīgas apvedceļa krustojumā; brīvdienās satiksme no Rīgas līdz Jūrmalai var būt palēnināta

Turpinoties būvdarbiem uz Jūrmalas šosejas (A10) ir veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā Jūrmalas šosejas (A10) un Rīgas apvedceļa (A4) krustojumā. Aicinām būt vērīgiem un pievērst uzmanību ceļazīmēm.

Ir slēgtas visas apļveida nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte), arī braucot no Rīgas Liepājas virzienā. Pārkārtojot satiksmi uz brauktuvi Jūrmalas virzienā, tā arī turpmāk tiek organizēta pa divām joslām katrā virzienā.

Satiksme Jūrmalas šosejas krustojumā ar Rīgas apvedceļu turpmāk tiek organizēta šādi:

 • braucot no Rīgas uz Liepāju vai Piņķiem, jānogriežas uz nobrauktuvi uz Babīti un uz Rīgas apvedceļa jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā;
 • braucot no Jūrmalas vai Piņķiem uz Babīti, jānogriežas uz nobrauktuvi uz Rīgas apvedceļu Piņķu virzienā un uz apvedceļa jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā, jāšķērso Jūrmalas šoseja un jāpagriežas pa labi uz nobrauktuvi no Jūrmalas šosejas;
 • braucot no Babītes uz Rīgu: izbraucot uz nobrauktuves no Jūrmalas šosejas, jābrauc apvedceļa virzienā, uz apvedceļa jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā, jāšķērso Jūrmalas šoseja, vēlreiz jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā un pa nobrauktuvi jādodas uz Rīgu;
 • braucot no Piņķiem uz Jūrmalu, jānogriežas uz nobrauktuvi no Jūrmalas šosejas Rīgas apvedceļa Liepājas virzienā un uz Rīgas apvedceļa jāapgriežas braukšanai pretējā (Babītes) virzienā, jāšķērso Jūrmalas šoseja, vēlreiz jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā un jāturpina ceļš pa nobrauktuvi uz Jūrmalu.

Ņemot vērā meteorologu prognozi par vasarīgu laiku brīvdienās, paredzams, ka satiksme no Rīgas uz Jūrmalu sestdien un svētdien būs palēnināta. Aicinām izmantot elektrovilcienus lai nokļūtu uz Jūrmalu.

Būvdarbi turpinās uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei, tur satiksme ir organizēta pa Siguldas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā. Intensīvi darbi norit arī uz reģionālajiem ceļiem. Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga (P108) Ventspils pusē ir septiņi ar pagaidu luksoforiem regulēti posmi un nepieciešama vairāk nekā stunda lai tos izbrauktu. Darbi notiek arī posmā no Gulbenes Balvu virzienā (P35) un no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95).

Būvdarbu vietās aicinām ievērot satiksmes organizāciju, pagaidu luksoforu signālus un satiksmes regulētāju norādes, lai satiksme caur būvobjektiem noritētu raiti un nerastos sastrēgumi, jo būvobjektos transportlīdzekļiem nav iespējams samainīties vietām. Neievērojot satiksmes ierobežojumus, var izraisīt pamatīgus sastrēgumus un apgrūtināt braukšanu sev un citiem satiksmes dalībniekiem.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem:

Pierīgā

 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) tuvojas nobeigumam satiksmes pārkārtošana no Rīgas virziena brauktuves uz Jūrmalas virziena brauktuvi. Arī tagad divas joslas abos virzienos.
 • Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei satiksme ir organizēta pa brauktuvi Siguldas virzienā pa vienai joslai abos virzienos.

Jelgavā un tās apkārtnē

 • Loka maģistrāles pārvads pār dzelzceļu pārbūves ietvaros ir slēgts, apbraucamais ceļš ir bez luksoforiem.
 • Tilta pār Platoni Miera ielā pārbūves laikā satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar vairs tikai vienu braukšanas joslu katrā virzienā.
 • Garozas ielas pārbūve turpinās ar vienu luksoforu posmu. Rīta un vakara stundās tur var nākties gaidīt līdz pusstundai.

Vidzemē

 • Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam divi ar luksoforiem regulēti posmi.
 • Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem četri luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa gandrīz pusstundu ceļā.
 • Uz Ķeguma HES tilta (P8) satiksme tiek regulēta ar luksoforiem – platuma ierobežojums 2,75 m un masas ierobežojums 15 t.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram trīs luksoforu posmi un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros līdz sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, lai tos izbrauktu, nepieciešama nepilna stunda. Pagaidu tilta brauktuves platums 4 m un nestspēja 52 t.
 • Uz šī paša autoceļa (P35) Viļakā trīs luksoforu posmi.

Latgalē 

 • Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei viens īss apbraucamais ceļš un viens luksoforu posms.
 • Uz Daugavpils apvedceļa tilta pār Daugavu satiksme tiek regulēta pa vienu joslu ar luksoforiem.

Zemgalē   

 • No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.
 • Uz autoceļa Tukums–Auce (P104) posmā no Lielauces līdz Aucei ir viens līdz divi luksoforu posmi.

Kurzemē 

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām septiņi luksoforu posmi un vairāk nekā stunda remontposma izbraukšanai.
 • Uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei remontposmā paies pusstunda.
 • Uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei pieci luksoforu posmi, kas prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Annenieki–Jaunpils (V1457) ir viens ar luksoforiem regulēts posms. Jaunpilī remontdarbu dēļ slēgts tilts pār Bikstupi, apbraukšana organizēta pa pašvaldības ielām.

Satiksmes ierobežojumi pasākumu laikā

Sestdien 24. augustā notiks Kuldīgas velofestivāls. Braucienu maršruti šķērsos Kuldīgas apvedceļu un autoceļu Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) un vedīs pa autoceļu Kuldīga–Aizpute–Līči (P112) un Kuldīga–Basi (V1290) posmiem pilsētas apkārtnē. Satiksmi uzraudzīs Valsts policija un pašvaldības policija.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi  Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs