Autovadītāju ievērībai: Kurzemē, Vidzemē un vietām Zemgalē autoceļi apledo

Šorīt apledojums vietām Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 71 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienība.

 

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

Rīgas apvedceļš (A5) posmā no Salaspils līdz Babītei;

Bauskas šoseja (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai;

Jelgavas šoseja (A8) visā maršruta garumā;

Liepājas šoseja (A9) posmā  no Rīgas līdz Grobiņai;

Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas  līdz Usmai;

Liepājas – Rucavas šoseja (A11) visā maršruta garumā.

 

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Saldus, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.

 

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

 

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

 

 

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa