Autovadītāju ievērībai: Apledojums un sniegs apgrūtina braukšanas apstākļus Vidzemē un Latgalē; strādā 74 ziemas tehnikas vienības

Šorīt apledojums un sniegs Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 74 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

 

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

Ainažu šosejas (A1) posmā no Bīriņu pagrieziena līdz Ainažiem;

Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Raunas pagriezienam un no Virešiem līdz Veclaicenei;

Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam un no Strenčiem līdz Valkai;

Daugavpils šosejas (A6) posmā no Pļaviņām  līdz Pāterniekiem;

Jēkabpils -Terehova (A12) visa maršruta garumā;

Grebņeva – Medumi šosejas (A13) visa maršruta garumā;

Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā;

Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Valmieras un Valkas apkārtnē.

 

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

 

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.