Autobraucēju ievērībai: apledojuma dēļ apgrūtināta satiksme uz Valmieras, Vidzemes un Daugavpils šosejām

Mainīgo laika apstākļu ietekmē šorīt vietām uz autoceļiem veidojas apledojums. Patlaban apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz Valmieras šosejas posmā no Plāča līdz Strenčiem, uz Vidzemes šosejas posmā no Ieriķiem līdz Bērzkrogam un aiz tā, kā arī uz Daugavpils šosejas posmā no Lielvārdes līdz Pļaviņām. Tā pat apledojums veidojas uz reģionālajiem autoceļiem Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Cēsu, Limbažu un Ogres apkārtnēs.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus valsts autoceļu tīklā strādā 51 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienība.

Starpsezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555. Visa informācija tiek operatīvi nodota autoceļu uzturētājiem, kas veic nepieciešamos darbus braukšanas apstākļu uzlabošanai. Informācija par braukšanas apstākļiem uz valsts galvenās nozīmes autoceļiem ir pieejama www.lvceli.lv kartē.