Autobraucēju ievērībai: vairāk nekā 100 autoceļu posmos turpinās remontdarbi; Aglonas apkārtnē notiks militārās mācības

Nedēļas nogalē, dodoties ārpus Rīgas un citām pilsētām, joprojām jārēķinās ar ceļu būvdarbiem, kas visā valstī notiek 109 ceļu posmos. Aicinām autobraucējus savlaicīgi plānot savus braucienus, paredzēt papildu laiku ceļā un ieskatīties ceļu remontdarbu kartē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv, lai sekmīgāk saplānotu maršrutus. Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un ievērot satiksmes organizāciju un luksoforu signālus būvdarbu posmos.

Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no pagrieziena uz Raunu līdz krustojumam ar Smiltenes–Gulbenes ceļu seši pagaidu luksoforu posmi un būs jārēķinās ar stundu, lai tos izbrauktu.

Savukārt uz reģionālā autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) ir divi pagari būvdarbu posmi ceļa sākumā ar četriem luksoforu posmiem, kas prasa vairāk nekā stundu ceļā, garš posms arī aiz Auces – arī tur paies stunda ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Vidzemes šosejas (A2):

– virs Līgatnes caurtekas Augšlīgatnē – luksofors un 10 papildu minūtes ceļā;

– posmā no Raunas līdz Launkalnei līdz četriem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un vairāk par pusstundu ceļā;

– posmā no Launkalnes līdz Smiltenes–Gulbenes krustojumam līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un mazāk par pusstundu ceļā.

 • Uz Daugavpils šosejas (A6):

– posmā no Salaspils līdz Ikšķilei noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h un pārmaiņus tiek slēgta viena no divām joslām uz katras no brauktuvēm;

– posmā pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, divi luksoforu posmi un ceļā var paiet 20 minūtes;

– posmā no Līvāniem līdz Stūrišķiem divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 km/h;

– uz Daugavpils–Rēzeknes dzelzceļa pārbrauktuves pie Daugavpils satiksme ar luksoforiem un ātruma ierobežojumu 70 un 50 km/h;

– posmā no Teivāniem līdz Kreipāniem pie Daugavpils, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme joprojām tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā, ātruma ierobežojums 70 km/h. Šajā ceļa būvdarbu posmā jāplāno papildu laiku, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros ceļā var paiet vairāk par pusstundu.
 • Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un 40 minūtes ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Visvairāk būvdarbu tagad notiek uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96):

– posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) ir četri pagaidu luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h. Lai tos izbrauktu, ceļā jāpavada 50 minūtes;

– posmā no krustojuma ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) līdz Penkulei ceļa darbu laikā paredzēti satiksmes regulētāji, ātruma ierobežojums 50 km/h un nepilna pusstunda ceļā;

– posmā no Auces līdz Grīvaišiem ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108)20 kilometru garajā posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada 45 minūtes.
 • Uz autoceļa Limbaži–Aloja (P13) posmā no Baložiem līdz Alojai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir trīs luksoforu posmi un  ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h. Ceļā paies pusstunda.
 • Uz autoceļa Svente–Lietuvas robeža (Subate) (P70) posmā no Ilūkstes līdz Eglainei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Staļģene–Code (P94) posmā no Emburgas līdz Ceļmalniekiem ir trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz Slampei ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un nepilna pusstunda ceļā.

Satiksmes ierobežojumi sarīkojumu laikā:

 • Sestdien un svētdien 12. un 13. septembrī Aglonā notiks militārās mācības Namejs 2020, kuru laikā sadarbībā ar Valsts policiju uz autoceļiem Krāslava–Preiļi–Madona (P62), Dagda–Aglona (P60) un Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona (V636) iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.
 • Sestdien 12. septembrī pie Litenes no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00 uz autoceļa Auguliena–Pilskalns–Litene (V417) tā Litenes galā notiks autokrosa sacensības, kuru laikā satiksme šajā autoceļa posmā tiks periodiski slēgta.
 • Sestdien 12. septembrī Smiltenē un tās apkārtnē no plkst. 11:00 līdz plkst. 14:00 notiks riteņbraukšanas sacensības, kuru laikā būs ierobežota satiksme uz autoceļiem Smiltene–Strenči (P25) un Smiltene–Mēri–Lobērģi (V244) to atsevišķos posmos.