Autobraucēju ievērībai: uz valsts ceļiem strādā 230 ziemas tehnikas vienības; snigšana turpina apgrūtināt braukšanu

VAS Latvijas Valsts ceļi informē, ka šobrīd snigšana un sniegs apgrūtina braukšanu galvenokārt uz valsts galvenajiem autoceļiem rietumu un centrālajos rajonos. Uz plkst. 12.00 valsts ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 230 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic sniegoto ceļa posmu tīrīšanu un kaisīšanu.

Tas, ka braukšanas apstākļi ir apgrūtināti, nenozīmē, ka nav veikti ziemas dienesta darbi. Tas ir atgādinājums satiksmes dalībniekiem par to, ka ir ziema, braukšana nav tāda, kā citos gadalaikos, to apgrūtina snigšana un apledojums, un ceļa klātnes stāvoklis var mainīties diezgan strauji. Līdz ar to satiksmes dalībniekiem jāievēro drošas braukšanas pamatprincipi.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:

Ainažu virzienā visā posmā no Berģiem līdz Tūjas krustojumam;

Veclaicenes virzienā no Rīgas līdz Līgatnei;

Valmieras virzienā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;

Uz Rīgas apvedceļa no Baltezera līdz Saulkalnei un no Salaspils līdz Babītei;

Daugavpils virzienā visa posmā no Rīgas līdz Daugavpilij, kā arī no Jēkabpils līdz Varakļāniem;

Bauskas virzienā visa posmā no Rīgas līdz Bauskai;

Jelgavas virzienā visa posmā no Rīgas līdz Meitenei;

Liepājas virzienā no Rīgas līdz Anneniekiem un no Saldus līdz Grobiņai;

Ventspils virzienā no Rīgas līdz Strazdei un no Ugāles līdz Ventspilij.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana Bauskas, Jelgavas, Ogres, Aizkraukles, Rīgas, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils, Jēkabpils, Krāslavas, Preiļu, Rēzeknes, Daugavpils, Alūksnes, Gulbenes, Limbažu un Madonas apkārtnēs.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. Atgādinām, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Puteņa laikā uz valsts galvenajiem autoceļiem pieļaujamais sniega biezums 6 cm vietām līdz 12 cm. Autoceļu brauktuves pilnībā tiks attīrītas tikai pēc snigšanas beigām.

– Sniega biezums uz autoceļa brauktuves A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt 6 cm biezumā, atsevišķās vietās puteņa laikā sniega sanesuma biezums pieļaujams līdz pat 12 cm;

– B uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz brauktuves mainīgos laika apstākļos ir 8 cm, atsevišķās vietās puteņa laikā līdz 16 cm;

– C uzturēšanas klasei autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz brauktuves mainīgos laika apstākļos ir 10 cm, atsevišķās vietās puteņa laikā līdz 20 cm.

A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra trīs stundu laikā, A1 uzturēšanas klasi četru stundu laikā, B uzturēšanas klasi sešās stundās, C uzturēšanas klasi 18 stundās, bet D uzturēšanas klasei laiks netiek normēts. Laiks tiek skaitīts no brīža, kad sniegs beidzis snigt līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve attīrīta no sniega.

LVC mājas lapā www.lvceli.lv ir pieejama skaidrojošā informācija par ceļu ziemas uzturēšanas specifiku un prasībām, kā arī interaktīvā ceļu karte, kur attēloti aktuālie braukšanas apstākļi valsts galvenajos autoceļos.

Autobraucēji ir aicināti ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.