Autobraucēju ievērībai: Uz Tallinas, Daugavpils un Rēzeknes šosejām, arī uz Rīgas apvedceļa turpinās remontdarbi

Arī novembrī daudzviet valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Darbi turpinās uz Tallinas šosejas tās sākumposmā, vairākos Daugavpils šosejas posmos, arī uz Rēzeknes šosejas uz Rīgas apvedceļa pie Jaunmārupes. Visvairāk satiksmes ierobežojumu ir uz reģionālajiem ceļiem.

Ņemot vērā laika apstākļus atsevišķos ceļu remontdarbu posmos sāk ieviest tehnoloģisko ziemas pārtraukumu, kura laikā paliek ātruma ierobežojumi. Piemēram, uz Liepājas šosejas (A9) pie Saldus un uz autoceļa Rēzekne–Daugavpils (A13) pie Rēzeknes būvdarbu posmos sācies tehnoloģiskais pārtraukums – tur paliek spēkā ātruma ierobežojums 70 km/h, pie Rēzeknes arī 50 km/h.

Rudenīgos laika apstākļos autovadītājus aicinām būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem. Jāņem vērā, ka no rītiem doties uz darbu, bet vakaros uz mājām tagad nākas pa tumsu vai krēslā. Atsevišķus ceļu posmus var klāt slapjas, nobirušas koku lapas, kuru dēļ ceļi var būt slideni, savukārt lietus laikā var iestāties akvaplanēšana. Grants ceļi lietus dēļ vietām var būt pārmitrināti un grūtāk izbraucami. Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas infolīniju 80005555.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem

 • Uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Vidzemes šosejas līdz Alderu pagriezienam (0,0.-2,5. km) ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils–Babīte) sašaurināta brauktuve pie ceļa pārvada pie Jaunmārupes un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Uz autoceļa Rīga–Jaunmārupe (P132) satiksme uz pārvada pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6):
  • posmā pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, divi luksoforu posmi un ceļā var paiet 10 minūtes;
  • posmā no Līvāniem līdz Stūrišķiem ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 km/h;
  • posmā no Teivāniem līdz Kreipāniem aiz Daugavpils divi reversīvas satiksmes posmi, no tiem viens ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir divi ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un pusstunda ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem

 • Lielākā apjoma būvdarbi turpinās uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96):
  • posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) ir viens luksoforu posms un divos citos satiksmi regulē priekšrocības zīmes, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h; ceļā jāpavada pusstundu;
  • posmā no Auces līdz Grīvaišiem divos posmos satiksme organizēta ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33) posmā no Ērgļiem līdz Nedža ezeram vienā posmā satiksmes regulētāji un ātruma ierobežojums 60 un 40 km/h, aptuveni pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) 20 km garā posmā pie Gulbenes ātruma ierobežojums 70 km/h – ceļā paies pusstunda.
 • Uz autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir divi luksoforu posmi un  ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h; jārēķinās ar 20 minūtēm ceļā.
 • Uz autoceļa Līvāni–Preiļi (P63) posmā no Līvāniem līdz Rožupei ieviests ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h, tādēļ ceļā jāpavada aptuveni pusstundu.
 • Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Daugavpils apvedceļa (Tabore–Laucese) (P66) līdz Silenei ir viens luksoforu posms un nepilna pusstunda ceļā, bet tālāk līdz robežai ir vēl divi luksoforu posmi, kas prasa 15 minūtes ceļā. Ātruma ierobežojums abos posmos 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) abpus Biržiem ir četri pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jārēķinās ar pusstundu ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.