Autobraucēju ievērībai: uz Jūrmalas šosejas satiksme ir atjaunota pa abām brauktuvēm

Būvdarbi valsts ceļu tīklā patlaban notiek uz vairāk nekā 60 ceļu posmiem. Tie turpinās arī uz Jūrmalas šosejas (A10), kur būvdarbu gaita ir ļāvusi atcelt ievērojamu daļu no satiksmes ierobežojumiem, un satiksme ir atjaunota pa abām šosejas brauktuvēm. Jūrmalas virzienā ir viena paplatināta josla ar ātruma ierobežojumu 50 km/h. Rīgas virzienā satiksme tiek organizēta pa trim joslām ar ātruma ierobežojumu 70 km/h. Vēl ir iespējami īslaicīgi lokāli satiksmes ierobežojumi.

Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā ir trīs luksoforu posmi un divi citi ar priekšrocības ceļa zīmēm. Līdz pat nedēļas nogalei Rīgas virzienā satiksmei būs slēgta nobrauktuve uz autoceļu Saulkrasti–Sēja–Ragana (P6) un arī nobrauktuve no autoceļa P6 Rīgas virzienā. Ir organizēti apbraucamie ceļi. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms var prasīt pat stundu ceļā.

Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā. Remonta posms prasa ceļā pavadīt pusstundu vai pat vairāk.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk luksoforu posmu – septiņi ir autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), savukārt garākais remontdarbu posms ir no Ventspils Kuldīgas virzienā (P108) ar pieciem luksoforu posmiem. Abu izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.

Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot visus ierobežojumus un luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā trīs luksoforu posmi un divi posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli ir viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.
 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) satiksme ir atjaunota pa abām brauktuvēm. Jūrmalas virzienā pa vienu paplatinātu joslu ar ātruma ierobežojumu 50 km/h un Rīgas virzienā par trim joslām ar ātruma ierobežojumu 70 km/h.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Rēzekne (A12) posmā no Jēkabpils līdz Zilāniem ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un pieci ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi trijos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) 15 km garā posmā no Aknīstes Subates virzienā viens luksofora posms un divos posmos satiksmi organizē regulētāji. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (P95) no Tērvetes līdz robežai ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Ceļā jāpavada aptuveni pusstundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) septiņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasīs 50 minūtes ceļā.
 • Uz autoceļa Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) no pagrieziena uz Valdemārpili (P126) līdz Cīruļiem ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.

Remontdarbus šajās dienās plāno sākt uz vairākiem reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz pat tiltam pār Kuju;
 • Divos posmos uz autoceļa Valka–Vireši (P23) – no Gaujienas līdz Vidzemes šosejai (A2) un no krustojuma ar autoceļu Smiltene–Valka (P24) Gaujienas virzienā;
 • Uz autoceļa Ķekava–Skaistkalne (P89) Baldones novadā;
 • Uz autoceļa Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) posmā no Slampes līdz Liepājas šosejai (A9) un
 • Uz autoceļa Tukums–Auce (P104) posmā no Vaskiem līdz pagriezienam uz Tumi.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.