Autobraucēju ievērībai: uz daudziem reģionālajiem autoceļiem tiek veikta virsmas apstrāde, aicinām šajos posmos ievērot braukšanas ātruma ierobežojumus

Valsts ceļu tīklā turpinās aktīva būvdarbu sezona un daudzviet uz reģionālajiem autoceļiem visā valstī notiek seguma atjaunošana ar virsmas apstrādes metodi. Šajos posmos ir būtiski nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Pretējā gadījumā gaisā uzrautās sīkšķembas var trāpīt pretī braucoša auto stiklos. Šie remonta posmi nav gari – nedaudz pacietības un pēc nedēļas liekās pie seguma nepielipušās šķembas no ceļa virsmas tiek savāktas

Ceļu remontdarbi turpinās kopumā vairāk nekā 120 valsts autoceļu posmos, tāpēc aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, arī papildu laiku ceļā un savlaicīgi plānot savus braucienus.

Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir četri ar luksoforiem regulēti posmi, un, lai tos izbrauktu, var būt nepieciešamas 45 minūtes.

Būvdarbi turpinās arī vairākos Daugavpils šosejas (A6) posmos:

 • posmā no Salaspils līdz Ikšķilei noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h un pārmaiņus tiek slēgta viena no brauktuves divām joslām Rīgas virzienā;
 • posmā pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un trīs kilometru posms prasa 15 minūtes ceļā;
 • pirmdien 24. augustā sākas seguma atjaunošanas būvdarbi arī 13 kilometru garā posmā no Līvāniem Daugavpils virzienā.

Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme joprojām tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā, ātruma ierobežojums 70 km/h. Šajā ceļa būvdarbu posmā jāplāno papildu laiku, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros ceļā var paiet vairāk par pusstundu.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk būvdarbu tagad notiek uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96). 12 km posmā no ceļa sākuma ir četri pagaidu luksoforu posmi. Lai tos izbrauktu, ceļā jāpavada 45 minūtes. Būvdarbi uz šī ceļa tagad sākušies arī no Auces līdz Grīvaišiem, tur pagaidām ir ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu Savukārt uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) 20 kilometru garajā posmā, sākot no Ventspils Kuldīgas virzienā, ir pieci luksoforu posmi un arī jārēķinās ar stundu ceļā.

Aicinām autovadītājus ievērot satiksmes organizāciju un luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv

Citi lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms var prasīt pusstundu ceļā.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h un pārmaiņus tiek slēgta viena no brauktuves divām joslām Rīgas virzienā.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) pie Pļaviņām posmā starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un trīs kilometru posms prasa 15 minūtes ceļā.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai var būt nepieciešams vairāk par pusstundu.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem ir četri luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – ceļā tur paies 45 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un pieci ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) 12 km garā ceļa sākuma posmā ir četri luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasa 45 minūtes ceļā.
 • Uz šī paša ceļa (P96) posmā no Auces līdz Grīvaišiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un posma izbraukšanai būs nepieciešama stunda.
 • Uz autoceļa Limbaži–Aloja (P13) posmā no Baložiem līdz Alojai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Valmiera–Smiltene (P18) posmā no Valmieras līdz Cempmuižai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām ir trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir trīs luksoforu posmi un  ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h. Ceļā var paiet pusstunda.
 • Uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Jaunannas līdz Alūksnei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Svente–Lietuvas robeža (Subate) (P70) posmā no Ilūkstes līdz Eglainei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Staļģene–Code (P94) posmā no Emburgas līdz Ceļmalniekiem ir divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Nepilna pusstunda ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.