Autobraucēju ievērībai: Sākoties remontdarbiem, uz Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes posmā ieviesti ātruma ierobežojumi

Valsts autoceļu tīklā ir sākusies būvdarbu sezona un autobraucējiem jārēķinās, ka vietām jau  ir ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Vidzeme

Ir sākušies pārbūves darbi uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Pagaidām tur vietām ir ātruma ierobežojums 70 km/h.

Tāpat uz Vidzemes šosejas Vaivē (85,6. km) turpinās Kaķupītes caurtekas krasta nostiprinājumu izbūve. Satiksme būvdarbu zonā tur tiek regulēta ar luksoforu.

Latgale

Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei (0,06.-8,30. km) notiek segas pārbūves darbi. Būvdarbu zonā ir četri luksoforu posmi un tās izbraukšana prasa pusstundu.

Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei (2,14.-12,68. km) satiksme vienā posmā tiek regulēta ar luksoforu. Arī šī posma izbraukšana prasa gandrīz pusstundu.

Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) sākusies tilta pār Rušenīcu pārbūve (88,3. km). Tilta pieejās pagaidām ir ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Kurzeme

Uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga (P120) ir sākušies pārvada pār Ventspils šoseju remontdarbi. Pārvada pieejās ir ātruma ierobežojums 50 km/h.

Šķīdonis uz grants ceļiem

Plānojot savus braucienus reģionos, autovadītājiem ir jāņem vērā, ka pavasara atkušņa un nokrišņu laikā atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Patlaban pagaidu masas ierobežojumi šķīdoņa dēļ ir ieviesti 801 posmā visā valsts teritorijā. Visvairāk masas ierobežojumu ir Cēsu apkārtnē – 114 posmos, Jēkabpils apkārtnē – 61 posmā, Valmieras apkārtnē – 57 posmos, Alūksnes apkārtnē – 52 posmos, Madonas apkārtnē 49 posmos, Ludzas un Dagdas apkārtnē pa 48 posmiem.

Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, tajā skaitā arī transporta masu ierobežojošās zīmes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, šķīdonī var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, CSDD reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs