Autobraucēju ievērībai: remontdarbi turpinās 96 valsts autoceļu posmos; Saulkrastu virzienā joprojām jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Nedēļas nogalē, dodoties ārpus Rīgas, jārēķinās ar palēninātu satiksmi Saulkrastu virzienā. Saulkrastu apvedceļa (A1) remontdarbu posma izbraukšana var prasīt stundu ceļā. Satiksmei tur ir slēgta nobrauktuve no Tallinas šosejas uz autoceļu Saulkrasti–Bīriņi (V39) Rīgas virzienā un nobrauktuve no autoceļa Saulkrasti–Bīriņi (V39) uz Tallinas šoseju Rīgas virzienā. Aicinām autobraucējus savus braucienus plānot savlaicīgi un rēķināties ar papildu laiku ceļā. Tāpat aicinām iespēju robežās izmantot elektrovilcienu pakalpojumus, kas ir pieejami gan Saulkrastu, gan Jūrmalas virzienā.

Turpinās būvdarbi uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no satiksmes mezgla krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte) līdz Ikšķilei, darbu zonā noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h. Uz Rīgas virziena brauktuves pie Ikšķiles slēgta viena no divām braukšanas joslām.

Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) remonta posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir četri luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posma izbraukšana prasa pusstundu ceļā.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk pagaidu luksoforu ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Pūriem Auces virzienā līdz pat Penkulei – tur ir astoņi pagaidu luksofori, un lai izbrauktu visus remontdarbus būs nepieciešama stunda un 20 minūtes. Savukārt četri luksoforu posmi ir uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) 20 kilometru garā posmā, sākot no Ventspils Kuldīgas virzienā, un tur ir jārēķinās ar stundu ceļā.

Valstī turpinās aktīva būvdarbu sezona, būvdarbi notiek uz nepilniem 100 ceļu posmiem Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā viens luksoforu posms un trīs posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ikšķiles līdz Rīgas apvedceļam A4 (Baltezers–Saulkalne) uz brauktuves Rīgas virzienā satiksmei pārmaiņus slēgta viena josla, ātruma ierobežojums 70 km/h.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remonta posma izbraukšanai nepieciešams vairāk par pusstundu.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) pie Rēzeknes ir četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama pusstunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils Kuldīgas virzienā ir vairāk nekā 20 km garš remonta posms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada nepilnu stundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) 12 km garā sākuma posmā Auces virzienā astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasa stundu ceļā.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) posmā no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa 40 minūtes ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Bērzkroga līdz Meļļiem ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi divos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) viens posms ar satiksmes regulētājiem un viens posms ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – vairāk nekā pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Jaunannas līdz Alūksnei viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) no Aknīstes 15 km posmā Subates virzienā divi luksoforu posmi un vienā satiksme organizēta ar regulētājiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa  Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā Baldones novadā līdz diviem luksoforu posmiem un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) no Valdgales krustojuma līdz Cīruļiem viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Ludza–Briģi–Zilupe (P136) posmā no Zilupes līdz Blaideļiem viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, pusstunda ceļā.

Satiksmes ierobežojumi sarīkojumu laikā

 • Sestdien 8. augustā notiks Ķekavas velobrauciens. No plkst. 9:00 līdz 17:00 braucieni īslaicīgi skars Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte), Bauskas šoseju (A7), reģionālos autoceļus Rīgas HES–Jaunjelgava (P85), Ķekava–Skaistkalne (P89), Rīgas HES–Pulkarne (P90) un Mežvidi–Baldone (P91). Satiksme netiks slēgta, to regulēs Valsts policija.
 • Sestdien 8. augustā pie Siguldas Lorupes gravas apkārtnē notiks velo orientēšanās sacensības, kuru laikā satiksmei būs slēgts pievedceļš Lorupes gravai (V96).

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Satiksmes informācijas centrs   Satiksmes organizācijas pārvalde   Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi”     Mob.+371-65071241 Tel.  +371-80005555 www.lvceli.lv   Torņa 7/9, Rīga LV-1050