Autobraucēju ievērībai: piektdienas pēcpusdienā iespējama palēnināta satiksme Pierīgā

Turpinās aktīva valsts autoceļu remontdarbu sezona un darbi notiek 60 ceļu posmos. Aicinām autobraucējus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem remontdarbu zonās un papildu laiku ceļā, bet būvdarbu vietās – ievērot satiksmes organizāciju, pagaidu luksoforu signālus un satiksmes regulētāju norādes, lai satiksme caur būvobjektiem noritētu raiti un nerastos sastrēgumi.

Īpaši palēnināta satiksme piektdienas pēcpusdienā var būt Pierīgā Jūrmalas un Saulkrastu virzienā.

Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā ir trīs luksoforu posmi un divi citi ar priekšrocības ceļa zīmēm. Līdz pat svētdienai ieskaitot Salacgrīvas virzienā satiksmei būs slēgta nobrauktuve uz autoceļu Saulkrasti–Sēja–Ragana (P6) un arī nobrauktuve no autoceļa P6 Salacgrīvas virzienā. Apbraucamais ceļš tiek organizēts caur Saulkrastiem pa līdzās esošo ceļa pārvadu. Ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h. Posms var prasīt pat stundu ceļā!

Uz Jūrmalas šosejas (A10) satiksme tiek organizēta pa Jūrmalas virziena brauktuvi pa vienai paplašinātai joslai katrā virzienā. Iespējami īslaicīgi lokāli satiksmes ierobežojumi. Savukārt divlīmeņu satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5 satiksmes organizācija uz nobrauktuvēm var mainīties katru dienu!

Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā. Remonta posms prasa ceļā pavadīt pusstundu vai pat vairāk.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk luksoforu posmu – septiņi ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), savukārt garākais remontdarbu posms ir no Ventspils Kuldīgas virzienā (P108) ar sešiem luksoforu posmiem. Abu izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.

Remontdarbi ir sākušies uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz pat tiltam pār Kuju un uz autoceļa Valka–Vireši (P23) posmā no Gaujienas līdz Vidzemes šosejai (A2).

Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot visus ierobežojumus un luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā trīs luksoforu posmi un divi posmipriekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama stunda   Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli ir viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme ir pilnībā pārslēgta uz brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.
 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) satiksmi ir pārslēgta uz Jūrmalas virziena brauktuvi pa vienai platākai joslai katrā virzienā. Ātruma ierobežojums posmā 50 km/h, iespējama palēnināta satiksme! Satiksmes organizācija divlīmeņu krustojumā ar Rīgas apvedceļu var mainīties katru dienu.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Rēzekne (A12) sākušies seguma atjaunošana darbi no Jēkabpils līdz Zilāniem. Posmā ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un seši ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi trijos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) 15 km garā posmā no Aknīstes Subates virzienā viens luksofora posms un divos posmos satiksmi organizē regulētāji. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (P95) no Tērvetes līdz robežai viens luksoforu posms un ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h. Ceļā jāpavada aptuveni pusstundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) septiņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 20, 70 un 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasīs 50 minūtes ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Satiksmes informācijas centrs

 

 

Satiksmes organizācijas pārvalde

 

Valsts akciju sabiedrība

“Latvijas Valsts ceļi”

 

 

 

Mob.+371-65071241

Tel.  +371-80005555

www.lvceli.lv

 

Torņa 7/9, Rīga

LV-1050