Autobraucēju ievērībai: nedēļās nogalē temperatūra naktīs var noslīdēt zem nulles un ceļi var apledot

Saskaņā ar meteorologu datiem jau šīs nedēļas nogalē naktīs vietām temperatūra var pazemināties zem nulles, iespējams arī slapjš sniegs, tāpēc ceļi var apledot.  Sākot ar nakti uz sestdienu slapjš sniegs gaidāms vietām Vidzemē un Latgalē. Mainīgajos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu.

Neskatoties uz rudenīgiem laika apstākļiem, vairākos valsts autoceļu posmos turpinās remontdarbi un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un ilgāku ceļā pavadīto laiku. Visvairāk laika prasa izbraukt pārbūves darbu posmu uz reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz Zirām. Tur ir desmit luksoforu posmi un lai tos izbrauktu nepieciešama pusotra stunda.

Turpinās remontdarbi arī uz Jūrmalas šosejas. Aicinām autobraucējus remontdarbu zonā nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Rīta un vakara stundās, kā arī brīvdienās satiksme Jūrmalas šosejas un Rīgas apvedceļa krustojumā var būt palēnināta.

Būvdarbi turpinās arī uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Citi lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā patlaban ir šādi:

Jelgavā

 • Uz Loka maģistrāles pārvada ir viens luksofors, rītos un vakaros tur ir iespējama palēnināta satiksme.
 • Miera ielā satiksme ir pārcelta uz jauno tiltu pār Platoni, bet vēl tikai pa vienai braukšanas joslai katrā virzienā. Šos būvdarbus oktobrī plāno pabeigt.
 • Garozas ielas pārbūve turpinās ar vienu luksoforu posmu. Rīta un vakara stundās satiksme tur var būt palēnināta.

Vidzemē

 • Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa 20 minūtes ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram arī divi luksoforu posmi un 20 minūtes ceļā.
 • Autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Ikšķiles līdz Tīnūžiem divi luksoforu posmi un arī 20 minūtes ceļā.
 • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros posmos tiek regulēta ar luksoforiem, un lai tos izbrauktu, nepieciešams vairāk par pusstundu.

Latgalē 

 • Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei viens luksoforu posms un ceļā paies nepilna pusstunda, satiksmi organizēs regulētāji.

Zemgalē   

 • No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem un remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.

Kurzemē 

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām desmit luksoforu posmi un aptuveni pusotra stunda būvdarbu posma izbraukšanai.
 • Uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei divi luksoforu posmi, kas prasa pusstundu ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Komunikācijas daļa un
Satiksmes informācijas centrs