Autobraucēju ievērībai: mainīgos laika apstākļos asfaltētie un īpaši grants autoceļi var apledot

Pavasarim tuvojoties, meteorologi prognozē mainīgus laika apstākļus, kā arī nokrišņus, līdz ar to autovadītājiem ir jārēķinās, ka autoceļi var apledot.

Patlaban braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apgrūtināti vietām Latgalē, Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 103 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

Vidzemes šoseja (A2) posmā no Vangažiem – Līgatnei;
Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem – Braslas tiltam;
Daugavpils šoseja (A6) posmā no Ogres – Lielvārdei un no Jēkabpils – Nīcgalei;
Rēzeknes šoseja (A12) posmā no Jēkabpils – Varakļāniem un no Rēzeknes – Terehovai;
Tīnūži – Koknese (P80) posmā no Rīgas apvedceļa – Skrīveru pagriezienam.

Reģionālie autoceļi apledo Rīgas, Aizkraukles, Balvu, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Jēkabpils, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi šodien dažviet iespējami nelieli, īslaicīgi nokrišņi slapja sniega un lietus veidā, savukārt gaisa temperatūra diennakts laikā svārstīsies no zem nulles līdz virs nulles. Šādos laikapstākļos uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms un mainīgos laika apstākļos var veidoties ļoti strauji.

Mainīgos laika apstākļos īpaši uzmanīgiem ir jābūt uz autoceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu (reģionālās un vietējās nozīmes ceļi). Iestājoties siltākam laikam, tāpat arī lietus un slapjā sniega ietekmē, uz tiem veidojas atkala un tie var kļūt ļoti slideni. Šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, bet rievojums izkūst.

Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, apledojumu, sniega sanesumiem vai citiem šķēršļiem uz valsts autoceļiem lūdzam informēt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai LVC Twitter un Facebook kontos.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa